کد خبر: 14793

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: از اواخر اردیبهشت‌ماه سال آینده با برگزاری گردهمایی سراسری فرمانداران سراسر کشور، آغاز رسمی انتخابات را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور عصر امروز در حاشیه نشست مشترک معاونین سیاسی اجتماعی و امنیتی استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از اواخر اردیبهشت‌ماه سال آینده با برگزاری گردهمایی سراسری فرمانداران سراسر کشور آغاز رسمی انتخابات را اعلام خواهیم کرد، گفت: مدیران وزارت کشور نقش مهمی در پیاده‌کردن سیاست‌های دولت و اجرای برنامه‌های دولت دارند.

وی افزود: باید به گونه‌ای عمل شود که مسئولین وزارت کشور در برابر هرگونه شبهه‌ای پاسخگو باشد؛ پاکدست باشند و شایستگی‌های لازم برای گرفتن پست و ارائه خدمت داشته باشند.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این مطلب که ما شرایط خاصی را تجربه می‌کنیم، گفت: هدف ما آن است که کارگزاران نظام به بهترین شکل ممکن مجری برگزاری انتخابات باشند و در این زمینه آموزش‌های لازم برای به روز بودن ارائه خواهیم داد.

مقیمی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند سال ۹۴ گفت: باید به گونه‌ای رفتار و عمل کنیم که شائبه استفاده از اموال دولتی له یا علیه کسی متوجه ما نشود و از تریبون‌های دولت له یا علیه افراد صحبتی نشود و شرایط را برای ورود افراد مهیا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه استانداران و فرمانداران موظفند امکانات لازم را برای روز رای‌گیری فراهم کنند، در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا برخی نمایندگان مجلس نسبت به فعالیت‌های انتخاباتی سخنگوی دولت، هشدار داده‌اند و وزارت کشور در این زمینه چه موضعی خواهد داشت، گفت: به هر حال امکانات دولت مشخص است، امکاناتی از جمله ماشین‌آلات، سیستم‌ها و ... که اینها مناسب روز رای‌گیری و گرفتن رای مردم است، اما یکسری امکانات دیگری است که نباید از آن له و یا علیه کسی استفاده شود.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: آنهایی که حزبی هستند و می‌خواهند فعالیت حزبی داشته باشند، باید خارج از امکانات دولتی به فعالیت خود بپردازند؛ انتخابات در جمهوری اسلامی ایران براساس قانون برگزار می‌شود و همه تلاش‌ها این است که در انتخابات در چارچوب قوانین مصوب و آیین‌نامه‌های مربوطه برگزار شود.

مقیمی تصریح کرد: وزارت کشور مجری برگزاری انتخابات است و قانون نحوه برگزاری انتخابات را پیش‌بینی کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که اخیرا وزیر کشور در خصوص ورود پول‌های کثیف به انتخابات هشدار داده‌اند و وزارت کشور چگونه مانع ورود این پول‌های کثیف خواهد شد، گفت: همانگونه که گفتم انتخابات قانون دارد و نحوه برگزاری آن مشخص است. کسانی که از پول‌های کثیف استفاده می‌کنند، براساس قانون پولشویی نیز برخوردهای لازم با او صورت خواهد گرفت، تاکید وزیر کشور نیز در این زمینه بر این مساله بود که این پول‌ها وارد بحث انتخابات نشود و مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری