دبیرکل حزب مؤتلفه ضمن انتقاد از هاشمی رفسنجانی به دلیل مقایسه منتقدان با نخست‌وزیر رژیم صهونیستی گفت: انتظار ما از آقای هاشمی این است که علیه آنها که شعار نه غزه نه لبنان را سر دادند موضع مخالفت صریح اتخاذ کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، افزود: ایران عضو ان پی تی است که استفاده از فن‌آوری هسته‌ای را حق همه ملت‌ها و کشورها می‌داند, حال چطور ممکن است آمریکا بر خلاف معاهده ان پی تی بخواهد یک ملت را از حقوق خود در دستیابی به فن‌آوری صلح‌آمیز هسته ای محروم کند. این یعنی بازگشت به دوران قرون وسطی و مخالفت با پیشرفت علم.

حبیبی تصریح کرد: مگر می‌شود به دانشمندانه هسته ای ایران بگوییم شما حق ندارید به قله‌های پیشرفت در فناوری هسته ای صلح آمیز برسید. دولت ایران نمی‌تواند ملت را در عقب ماندگی علمی نگه دارد صرفاً به این خاطر که آمریکا می‌خواهد با ایران توافق کند.

وی افزود: این توافق چون مبنای عقلانی و علمی و روابط صحیح بین المللی ندارد به هیچ وجه نمی‌تواند مورد پذیرش قرار گیرد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: بنظر می‌رسد آمریکایی‌ها که ترفند توافق دو مرحله‌ای خود را فاش شده دیدند سراغ حرفی رفته‌اند که کلاه گشادتری از توافق دو مرحله‌ای است.

حبیبی تاکید کرد: حزب موتلفه اسلامی به عنوان تشکلی مردمی و پرسابقه این نوع توافق را رد می‌کند و از دولت می‌خواهد که بی اعتنا به ترفندهای غربی‌ها با اتکاء به خداوند متعال و اطمینان از پشتیبانی ملت با بصیرت و شجاع ایران در مذاکرات با قاطعیت عمل نماید و اکنون که آشکار شده ایران سلاح هسته‌ای را به انتخاب خود نمی‌خواهد و از حق مسلم ملت ایران که استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و ارتقاء سطح دانش هسته‌ای صرفنظر نمی‌کند.

وی افزود: اگر آمریکایی‌ها که در افکار عمومی جامعه جهانی رسوا شده‌اند کارشان از بیان منطقی به بیان قلدرانه رسیده است. قاطعانه توافق صحیح عقلایی را بخواهد و اگر نه به مذاکرات پایان دهد.

حبیبی خاطر نشان کرد: مطمئن هستیم ملت بزرگ ایران، همانطور که در طول ۳۵ سال تحریم اقتصادی حتی دوران دفاع مقدس را با رهبری ولایت فقیه، با استواری و موفقیت گذرانده است. آینده را نیز با پیروزی حق به سامان خواهد رساند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: ما می‌دانیم که آمریکا در زیاده‌طلبی استکباری, جز به تغییر نظام جمهوری اسلامی به چیز دیگری نمی‌اندیشد. آمریکا در طراحی فتنه ۷۸ و ده سال بعد در فتنه ۸۸ نقش اصلی داشته است و اکنون نیز حتی در حال مذاکره با ایران, دست‌اندرکار طرح‌هایی است که نتیجه آن براندازی نظام اسلامی باشد. مسلما ملت با بصیرت ما این ترفندها را می‌شناسد و اجازه نمی‌دهد که توافق‌ها در جهت تضییع حقوق حقه ملت ما باشد. از این رو چند مرحله‌ای کردن توافق و یا مدت‌دار کردن توافقات، مورد پذیرش ایران نخواهد بود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی مواضع نتانیاهو در کنگره آمریکا را نمایش مضحک دانست که به علت بی منطقی و بی پایگی، در صحنه سیاسی جهان جز تمسخر چیزی برای او نداشت و فقط در کنگره هر از چندی نمایندگان کنگره می‌ایستادند و برای او کف می‌زدند که شاید بخاطر روحیه‌بخشی به رژیم صهیونیستی بوده است.

حبیبی گفت :دو سال پیش رهبر اندیشمند انقلاب اسلامی عدوم خوشبینی به مذاکرات را اعلام فرمودند و اکنون ثابت شده است که علیرغم خوش‌بینی برخی در داخل ایران این یک واقعیت است که دیگر جای هیچ خوشبینی به توافق یا مذاکره نمانده است و باید با قاطعیت کامل با مذاکره روبرو شد.

وی همچنین با اظهار تأسف از سخنان اخیر آقای هاشمی رفسنجانی در مقایسه منتقدین توافق ژنو با نتانیاهو بیان داشت: آقای هاشمی بجای اینکه در برابر سخنان موهن نتانیاهو و اوباما و تضییع حق هسته‌ای ملت ایران موضع بگیرد، علیه کسانی موضع می‌گیرند که بر حقوق هسته‌ای ملت ایران وفق معاهده ان پی تی تاکید دارند. انتظار ما از آقای هاشمی رفسنجانی این است که علیه آنها که شعار نه غزه نه لبنان را سر دادند موضع مخالفت صریح اتخاذ کنند. به نظر ما آنها همنوای نتانیاهو هستند نه دلسوزان انقلاب که ممکن است انتقادات دلسوزانه‌ای در مورد برخی از عملکردهای دولت داشته باشند.

وی افزود: وقت آن است که در مورد ماهیت مذاکرات هسته‌ای در باره حقوق ملت ایران روشنگری شود و همه در مورد اثبات بی اعتمادی به آمریکا سخن بگویند هر گونه اختلاف در داخل و آدرس غلط دادن در این باره نوعی همراهی با دشمنان قسم خورده نظام است.

حبیبی در ادامه گفت: حق ملت ایران است که از فناوری صلح‌آمیز هسته ای برخوردار شود و هیچ محدودیت و ممنوعیتی را در این باره نپذیرد. آمریکاییها می‌خواهند بگویند ایران یک استثناء در ان پی تی است و بر این استثناء قواعد ظالمانه بنویسند ملت ما زیر بار این قواعد ظالمانه نخواهد رفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از قدرت‌نمایی اطلاعاتی جمهوری اسلامی در آزادسازی دیپلمات ایرانی در یمن بیان داشت: قدرت‌نمایی سربازان گمنام در آزاد کردن دیپلمات ایرانی در یمن را ارج می‌نهیم و تقدیر می‌نمائیم. تروریستها باید بدانند هر جا که هستند دست قدرتمند فرزندان اسلام و ایران زمین توطئه‌های آنان را نقش بر آب خواهد کرد.

وی با اشاره به پیروزیهای اخیر در سوریه و عراق نیز گفت: ارتش عراق و سوریه طی هفته گذشته فتوحات خوبی داشتند و انشاءالله تروریسم در این دو کشور نفسهای آخر را خواهد کشید.

حبیبی همچنین با اشاره به اجلاس سراسری جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار داشت: جبهه پیروان خط امام و رهبری یک ضلع اساسی در اضلاع اصولگرایی است و در همگرایی و وحدت اصولگرایان سنگ زیرین آسیا محسوب می‌شود.

وی افزود: ما در این نشست آخرین تحولات سیاسی در داخل و خارج را بررسی کردیم و گامهایی که باید برای همگرایی برداریم را مرور نمودیم.

حبیبی با اشاره به پایان سال ۹۳، از دولت خواست که در امور مربوط به مسایل جامعه در ایام پایان سال و سال نو، توجه ویژه کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری