کد خبر: 14735

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: شهید همت سه دهه پیش درس بزرگ سازش‌ناپذیری با دشمنان نظام را برای نسل‌های آینده ارائه کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، اسماعیل کوثری امشب در مراسم گرامیداشت شهادت سردار حاج ابراهیم همت با بیان اینکه این شهید سه دهه پیش درس بزرگ سازش‌ناپذیری با دشمنان نظام را برای نسل‌های آینده ارائه کرد، گفت: همنشینی با همشهریان شهید همت برای هر انسانی مایه افتخار است وخداوند بزرگ را شاکریم که این نعمت را بر ما ارزانی کرد.

وی افزود: با تدبر در ابعاد شخصیتی شهید همت از دوران تحصیل در شهرضا می‌توانیم به روحیه مقاومت، شهامت وایستادگی در وی که زمینه‌ساز ظهور یک شخصیت بزرگ در ایران اسلامی شد، آگاه شویم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس توانایی تصمیم‌گیری‌های بزرگ واستراتژیک در لحظات سخت جنگ را از مهم‌ترین ویژگی‌های مدیریتی شهید همت برشمرد و گفت: با وجود اینکه این شهید والامقام در هیچ دوره نظامی شرکت نکرده بود اما تدوین برنامه‌های جسورانه برای زمین‌گیر کردن دشمن در لحظات پیچیده جنگ از ایشان یک شخصیت بزرگ در میدان جهاد ساخته بود.

وی با بیان اینکه شهید همت با وجود امکان برخورداری از امکانات وخدمات ایده‌آل همواره بر لزوم ساده‌زیستی و همراهی با بسیجیان تاکید داشت، متذکرشد: این درس بزرگی است که مجموعه مسئولان کشور باید همواره سرلوحه امور خود قرار دهند و از هرگونه تجمل‌گرایی پرهیز داشته باشند.

کوثری با تشریح دلایل ماندگاری ومحبوبیت شهید همت در بین نسل‌های مختلف اظهار کرد: روحیه سازش‌ناپذیری ، مقاومت وصداقت از مهم‌ترین دلایلی به شمار می‌رود که پس از گذشت سه دهه از شهادت این شهید والامقام همچنان بر جایگاه ومرتبه معنوی وی نزد اقشار مختلف جامعه افزوده است.

وی با بیان اینکه مذاکره با دشمنان با شعار تداوم در خط شهیدان تعارض دارد، بیان داشت: سال ۶۵ در وضعیتی که کشور درگیر جنگ بود و مشکلات و نارسایی‌های متعددی بر جامعه وارد شده بود، با فروش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت کشور اداره می‌شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه فعالیت‌های گسترده گروه‌های تندرو با شعار اسلام با رویکرد حذف مسلمانان از عرصه‌های بین المللی تدوین شده است، گفت: تحت تاثیر تبلیغات دشمنان قرار گرفتن از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که در وضعیت کنونی می‌تواند زمینه بروز مشکلات بزرگ ودر نهایت تسلیم شدن در برابر دشمنان را به همراه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه حضور نظامی جریان داعش در عراق با محوریت آمریکا محقق شده است، عنوان کرد: با تدابیر هوشمندانه علما، مراجع و رهبر معظم انقلاب شاهد خفت و خواری این جریان خونخوار در منطقه هستیم.

کوثری با اشاره به اینکه توجه به فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکرات باید مدنظر مسئولان امر باشد، افزود: حذف تمامی تحریم‌ها در یک گام از مهم‌ترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب خطاب به متولیان مذاکرات بوده است.

وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اینکه فراگیری اسلام در نقاط مختلف جهان در قرن حاضر از مهم‌ترین وعده‌های امام خمینی(ره) به شمار می‌رود، گفت :بر همین اساس امیدواریم شاهد ذلت و خواری دشمنان نظام در تمامی نقاط جهان و اهتزاز پرچم اسلام به دست امام زمان(عج) باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری