کد خبر: 14631

امام جمعه موقت اهواز گفت:​ دانشگاه آزاد اسلامی ماهیت آموزشی دارد و نباید سیاسی باشد. سیاسی کردن این دانشگاه در گذشته به آن ضربه زده است.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، حجت​الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن​زاده در گردهمایی سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی که در مجتمع خبر اهواز برگزار شد، با بیان این‌که دانشگاه نباید سیاسی باشد، عنوان‌کرد:​ دانشجو باید سیاسی باشد اما این‌که دانشگاه ابزاری برای سیاست باشد درست نیست. دانشگاه آزاد اسلامی ماهیت آموزشی دارد. در دولت گذشته به شدت دانشگاه آزاد اسلامی سیاسی شد و این مساله به دانشگاه ضربه وارد کرد.

وی افزود: پژوهش تعقل و اندیشه و به کار گرفتن عقل است و دین همیشه به آن تاکید کرده است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به تفاوت میان آموزش و پژوهش افزود: پژوهش تولید و آموزش مصرف است و آنچه در پژوهش انجام می‌شود در آموزش مصرف می‌شود. آموزش راحت​تر و آسان​تر از پژوهش است اما در پژوهش این آسانی را نمی‌بینیم.

وی اظهارداشت: در صنعت نیز تولید سخت​تر از مصرف است. در استان ما که این چنین است و اگر کسی بخواهد صنعتی راه بیندازد موانع زیادی جلوی خود می​بیند.

حسن​زاده با اشاره به این‌که ارتقاء دانشگاه به پژوهش است نه آموزش، تصریح‌کرد:​ نیاز داریم که دانشگاه آزاد اسلامی در پژوهش ارتقا پیدا کند و این وظیفه معاونان پژوهش است. علم باید علم نافع باشد و علم نافع علمی است که کاربری داشته باشد.

امام جمعه موقت اهواز ادامه‌داد: استان خوزستان در تمام ابعاد این ظرفیت را دارد؛ چه در صنعت، چه در کشاورزی و چه در حوزه آب و اقتصاد، باید این پژوهش در استان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با اشاره مشکل ریزگردها در خوزستان بیان‌کرد: ​بیایید کارآمدی نظام در مشکل ریزگردها را ثابت کنیم. در سفر وزیر ارتباطات و فناوری به خوزستان گرد وخاک شدید در اهواز رخ داد و آقای وزیر از نزدیک این وضعیت را شاهد بودند و در آن روز بیان شد که دستگاه​ها دیگر توان محاسبه و برآورد میزان آلودگی و وجود ریزگردها در هوا را ندارند. ​این کار پژوهشگران است که با تحقیق و بررسی بگویند چگونه می‌توان مشکل ریزگردها را حل کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری