رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حاشیه سازی ها برای منافع ملی مضر است، گفت: مقایسه دلمشغولی های نمایندگان در مذاکرات هسته ای با رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی مقایسه مع الفارق و غیر منصفانه است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) حضور نتانیاهو در کنگره آمریکا را یک شوی سیاسی خواند.


رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نمایندگان محترم شما به خاطر دارید اولین باری که در چند سال گذشته آمریکا تقاضای مذاکره با ایران را در مسئله هسته ای نمود در اواخر دولت قبل بود که کشور عمان را واسطه نمود.

وی ادامه داد: پس از ۳-۲ دور مذاکرات، ادامه آن را در دولت جدید ایران پیگیری نمودند.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: بنابراین اینکه زیاده سخن می پراکنند که به خاطر فشارهای تحریم ایران را پای میز مذاکره کشاندیم خودشان می دانند که دروغ می گویند و آنها مکررا تقاضای مذاکره داشته اند. بنابراین با این تحریم ها وقتی عدم تاثیر آن را مشاهده نمودند برای حفظ آبروی خود، خودشان را به میز مذاکره کشاندند.

وی تاکید کرد: ایران در مذاکرات هم به صورت جدی و واقعی وارد شده که طرف مقابل هم این معنا را درک کرده است. البته چارچوب هایی برای مذاکرات مشخص شده است که عمدتا صیانت از فناوری صلح آمیز هسته ای است.

لاریجانی افزود: مذاکره کنندگان ما در این چارچوب عمل خواهند نمود. ممکن است بین نمایندگان محترم مجلس در تاکتیک های مذاکراتی اختلاف نظر باشد اما ما ملتی هستیم که ولی داریم، همان گونه که صدیقه طاهره تبعیت از ولایت را برای شیعیان معنی فرمود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی سیاست های مذاکرات هسته ای توسط رهبری معظم مشخص گردید، مادامی که این چارچوب ها رعایت شود مذاکره کنندگان مورد حمایت همگان هستند.

وی این همگرایی توام با صلابت را از نعمات ولایت فقیه خواند و اظهار داشت: این همگرایی درست در مقابل رفتار عجیب و غریب کنگره آمریکا در اجرای شوی سیاسی اخیر است که علی‌رغم مغایرت روشن حضور رئیس یک رژیم پوشالی در مذاکره با منافع ملی آنان، فقط به خاطر رقابت های سیاسی دست به چنین اقدامی زده اند.

لاریجانی ادامه داد: لذا اگر عده ای از نمایندگان نگرانی در باب مذاکرات هسته ای دارند از باب اهمیت موضوع در صیانت از این دستاورد ملی است.

رئیس مجلس تاکید کرد: بنده به خاطر چارچوب هایی که برای مذاکرات مشخص شده است نگرانی ندارم.

وی افزود: مقایسه این دلمشغولی برخی نمایندگان و افراد با رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی مقایسه مع الفارق و غیر منصفانه است و اینکه در مجلس شورای اسلامی نمایندگان با آزادی نظرات خود را بیان می کنند نقطه برجسته نظام ماست و نباید آن را تخطئه کرد.

لاریجانی اظهار داشت: البته هم نمایندگان و هم افراد دیگر در کشور باید از طرح مسائل غیرواقع پرهیز کنند و این قاعده اسلامی است که همه باید رعایت کنند.

وزیر کشور اطلاعات ورود پول کثیف به سیاست را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد

رئیس مجلس تصریح کرد: مجموعه این مسائل و وقایع نشان می دهد که انقلاب ما در این برهه تاریخی چقدر نیازمند وحدت درونی و یکپارچگی سیاسی است و حاشیه سازی ها و بیان مطالبی که دستاویز بیگانگان شود و جامعه را دچار تفرقه نماید، مضر به منافع ملی کشور می باشد.

وی با اشاره به اظهارات یکی از وزرا مبنی بر ورود پول های قاچاق به ساختار قدرت، گفت: اگر اطلاعی از چنین انتقال پولی در انتخابات اخیر دارند که آنها را به قدرت رسانده، اعلام کنند.

لاریجانی ادامه داد: این گونه گرد و مبهم حرف زدن چه فایده ای جز ایجاد شبهات بلاوجه برای کشور دارد؟ مگر مملکت قانون ندارد. اگر کسی از این گونه اقدامات اطلاعی دارد باید در اختیار قوه قضائیه قرار دهد تا رسیدگی شود.

شوی سیاسی نتانیاهو در کنگره آمریکا تعجب آور بود

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنرانی خود با اشاره به سفر نتانیاهو به آمریکا درباره موضوع مذاکرات هسته ای ایران، اظهار داشت: در روزهای اخیر پیرامون مساله هسته ای ایران برخی شعبده بازی های سیاسی در صحنه بین المللی رخ داده است که لازم است بدان توجه شود. مخصوصا سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی در آی پک و کنگره.

وی در تشریح نکات سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا اظهار داشت: کل این ماجرا به صورت یک شوی سیاسی در کنگره اجرا شد که نشانگر استخدام کنگره کشور بزرگی که داعیه مدیریت جهانی دارد در دست یک رژیم پوشالی است. این همه سروصدا و تبلیغات و حرف و نقل زیاد، چه حرف مهمی در سخنرانی نتانیاهو بود جز یک ساعت شعار تکراری و کف زدن نمایندگان وابسته کنگره؟ واقعا تعجب آور بود.

ایران هیچگاه دنبال امپراطوری سازی نبوده و نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نکته دیگر اضطرابی است که بر این رژیم دروغین به وجود آمده است. کل استدلال نتانیاهو این بود که ایران در شرایط فعلی که تحریم ها را نیز تحمل می کند کشور تاثیرگذار در خاورمیانه است و کشورهایی را نام می برد که تحت تاثیر ایران هستند و اگر توافق هسته ای رخ دهد قدرت اقتصادی ایران نیز زیاد می شود و دیگر همه خاورمیانه را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

لاریجانی ادامه داد: کاری به شیطنت گفتاری او نداریم که ایران هیچگاه دنبال امپراطوری سازی نبوده و نیست.

وی ادامه داد: آرمان های انقلاب اسلامی ضد سلطه قدرت های بزرگ و اسرائیل غاصب دل های مسلمانان را بیدار کردند اما همین گفته نتانیاهو عجز و نگرانی این رژیم را نشان می دهد و باید نگران باشند چراکه در ۳ دهه اخیر هر روز قدرت این رژیم کاهش یافته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: چنین استدلالی از این رژیم پوسیده نشان می دهد که مساله او موضوع هسته ای ایران و هراس نمودن پیرامون آن نیست، مساله اصلی او نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.

لاریجانی هدف دیگر نتانیاهو را ایجاد هراس در کنگره آمریکا خواند و اظهار داشت: نتانیاهو تلاش داشت این عقیده را در کنگره آمریکا القا کند که ایران در صورت توافق با همین تعداد سانتریفیوژ موجود هم می تواند به بمب هسته ای دست یابد، که برای رژیم پوشالی آنها و منطقه خطرناک است.

وی تاکید کرد: جالب است کسی این نگرانی را مطرح می کند که سال ها است که بر روی بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته ای تکیه زده است اما می گوید چون ایران بالقوه این توانمندی را در اختیار دارد قبل از عمل از حالا باید علیه ایران موضع گرفت. این فضاحت زورگویی صحنه بین المللی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از حرف های رئیس جمهور مضحک این رژیم این بود که مکررا ایران را به دلیل حمایت از حزب الله و حماس طرفدار تروریسم معرفی می کرد. این حرف را رژیمی می زند که شهره به ترور در دنیا است. صدها ترور در دهه های اخیر نظیر ترور شهید فتحی شقاقی، شهید عماد مغنیه، شهادت رهبران حماس، فتح، یاسر عرفات، دانشمندان هسته ای، شکنجه هزاران فلسطینی در کارنامه او است، حرف های نخست وزیر این رژیم پوشالی مثال آن زن بدکاره ای است که وارد شهری شد و دامن خود را بر سر کشید وقتی از او سوال کردند چرا اینگونه در شهر راه می روی گفت چون در این شهر یک آدم عفیف پیدا نمی شود.

لاریجانی با اشاره به تناقض اظهارات نتانیاهو در آی پک و کنگره گفت: این تناقض عجیب است. در این سخنرانی ضمن اینکه ایران را کشوری قدرتمند در منطقه معرفی می کند که باعث ایجاد خطر در موجودیت اسرائیل شده است بعد از پمپاژ این نگرانی در هر دو جا گردن کلفتی هم می کند و اعلام می کند که چنانچه توافق هسته ای انجام شود اسرائیل حتی به تنهایی علیه ایران اقدام نظامی می کند.

وی تصریح کرد: حالا یاغی منطقه خوب خود را معرفی کرد که اگر ۱+۵ که همیشه خود را نماینده جامعه جهانی معرفی می کند (به درستی و غلطی این حرف کاری نداریم) با ایران به توافق برسد اسرائیل آن را نمی پذیرد و حاضر است به تنهایی با ایران حمله کند. این مطلب درستی سخن امام را روشن می کند که اسرائیل را غده سرطانی منطقه معرفی نمود.

اقدام نظامی اسرائیل با پاسخ کوبنده ایران مواجه می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر اسرائیل اینقدر قدرت دارد که می تواند علی رغم توافق بین المللی به ایران حمله کند، نخست وزیر این رژیم چرا اینقدر دستپاچه به کنگره رفته و نگران قدرت ایران است؟ گرچه سخن او نظیر سایر دروغ های این فرد که آقای اوباما نیز در مصاحبه خود به آن اشاره کرد بی ارزش تر از آن است که بدان توجه شود اما اگر اسرائیل مایل است و یا کنگره آمریکا علاقمند است فرزند ناخلف خود اسرائیل را روی ویلچر تحویل بگیرد اقدام نظامی بکند تا پاسخ کوبنده نیروهای مسلح ایران را لمس کند.

نمایندگان با شعار مرگ بر اسرائیل اظهارات ریاست مجلس را تایید کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در پاسخ به یکی از شیعیان فرمودند: «شیعیان ما از بهترین افراد اهل بهشت هستند و همه دوستانٍ دوستانٍ ما و دشمنانٍ دشمنانٍ ما، همه در بهشت خواهند بود. آری کسی که با قلب و زبان، تسلیم ما اهل‌بیت شده اما از اوامر ما سرپیچی کند و نواهی و موارد پرهیز را محترم نشمارد، از شیعیان واقعی ما نخواهد بود.»

لاریجانی افزود: این حدیث هم تاثیر ولایتمداری را در سعادت واقعی انسان نشان می‌دهد و هم رکن عمل و وفای به عهد در تبعیت از ولایت اهل بیت را عیان می‌سازد که صرف دوستی زبانی و قلبی در معیار زهرای اطهر برای دوستی با اهل بیت کفایت نمی‌کند، بلکه عامل بودن به اوامر آنان، دوستی اهل‌ بیت را محقق می‌سازد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری