کد خبر: 14585

اکثر کسانی که در نظرسنجی یک شبکه تلویزیونی عراقی، شرکت کرده اند، بر این باورند که آمریکا و ائتلاف بین المللی، به داعش سلاح می رسانند.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، در این نظرسنجی که توسط پایگاه خبری شبکه السومریه صورت گرفت ۲۲۴۳ نفر شرکت کردند که از این تعداد، ۱۸۳۱ نفر برابر با ۸۱.۶ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، بر این باور بودند که آمریکا به داعش سلاح می رساند.

از این تعداد، تنها ۴۱۲ نفر، برابر با ۱۸.۴ درصد شرکت کنندگان، احتمال دست داشتن آمریکا در ارسال سلاح برای داعش را بعید دانستند.

السومریه نیوز، روز دوشنبۀ هر هفته با برگزاری نظرسنجی، نظر خوانندگان را در مورد مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی و امنیتی عراق جویا می شود. در آخرین نظرسنجی این پایگاه خبری، از خوانندگان پرسیده شده بود: آیا فکر می کنید آمریکا و نیروهای ائتلاف در رساندن سلاح به سازمان داعش دست دارند؟

این سئوال، پس از آن در افکار عمومی شکل گرفت که شماری از نمایندگان مجلس و مسؤولان بومی، به صراحت فاش کردند که آمریکا از داعش حمایت می کند.
پیش از این، شماری از پایگاه های اینترنتی تصاویر و فیلم هایی از هواپیماهای آمریکایی منتشر کردند که بسته هایی در مناطقِ تحت کنترل داعش پرتاب می کنند.

"استوارت جونز" سفیر آمریکا در عراق روز دوشنبه، کمکِ کشورش به داعش را تکذیب کرد.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری