فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آمریکایی‌ها زمانی که می‌خواهند از تنگه هرمز عبور کنند تنها چند صد متر با ما فاصله دارند.

به گزارش قم خبر ، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حضور نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس را مشکل آفرین دانست و بر توانمندی ایران برای تامین امنیت تنگه هرمز تاکید کرد.


وی که در برنامه "لقاء خاص" در شبکه العالم سخن می‌گفت، اظهار داشت: آمدن آمریکایی‌ها به منطقه علی رغم ادعای آنان درباره اینکه برای تقویت امنیت و ثبات به منطقه آمده اند، خطرهایی که کشتی‌ها با آن مواجهند را افزایش داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها در شرایطی قرار ندارند که به آنان اجازه دهد امنیت منطقه خلیج فارس را تهدید کنند، خاطرنشان کرد: آنها بیش از ما می‌خواهند که درگیر نشوند، چون شرایط چنین اجازه‌ای به آنان نمی‌دهد.

دریادار فدوی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور شبانه روزی منطقه را زیر نظر دارد و فاصله ما با آمریکایی‌ها وقتی می‌خواهند از تنگه هرمز عبور کنند فقط چند صد متر است.

وی همچنین تاکید کرد که تماس میان ما و آمریکایی ها در تنگه هرمز در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اقتدار دریایی ایران در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان، خاطرنشان کرد: قدرت کافی داریم تا تنگه هرمز را برای استفاده همه کشورها باز نگهداریم.

دریادار فدوی همچنین هشدار داد که دخالت آمریکایی‌ها باعث بسته شدن تنگه هرمز خواهد شد. واجب شرعی برعهده ماست که انرژی از تنگه هرمز عبور کند تا دنیا ضرر نکند.

وی در باره رزمایش اخیر ایران در منطقه و تسلیحات مورد استفاده در آن نیز گفت: سلاحی که در رزمایش اخیر آزمایش کردیم، بسیار استراتژیک است که آمریکایی ها نمی‌توانند قدرت و کارایی آن را تخمین بزنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری