کد خبر: 14355

در حالی که ولادیمیر پوتین دستور تحقیق فوری درباره قتل معاون اسبق نخست‌وزیر روسیه را صادر کرده، اوباما و کری در بیانیه‌های مداخله‌جویانه قتل «بوریس نمتسوف» را محکوم کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، قتل یک مقام اسبق روس و مخالف کاخ کرملین در مسکو توسط افراد ناشناس،‌ مهملی برای دخالت دولت امریکا در امور داخلی روسیه شده است.


بورس نمتسوف ۵۵ ساله که از منتقدان دولت روسیه به شمار رفته و در دولت بوریس یلتسین معاون نخست‌وزیر بود،‌ روز جمعه(دیروز) در تیراندازی افراد ناشناس خودروسوار در مسکو کشته شد اقدامی که بلافاصله با واکنش دولت روسیه مواجه شد.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه ضمن وحشیانه خواندن قتل نمتسوف دولت این کشور را مأمور کرده تا کمیته‌ای اضطراری برای تحقیق در مورد این قتل نمتسوف تشکیل شود(جزئیات بیشتر اینجا).

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، باراک اوباما با «وحشیانه» خواندن قتل بوریس نمتسوف خواستار «تحقیق فوری و شفاف» درباره این قتل و دادن اطمینان درباره اجرای عدالت درباره عاملان این اقدام شد.

جان کری هم در بیانیه‌ای مشابه و با لحنی مداخله‌جویانه با محکوم کردن قتل این مقام اسبق روس خواستار تحقیق درباره این پرونده شد. رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه خود نمتسوف را «مدافع خستگی ناپذیر برای کشورش» توصیف کرده بود.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری