دستیار ویژه رییس جمهور با بیان اینکه حرکات برخی مداحان به عملیات انتحاری ختم می شود، گفت: هم اکنون بسیاری از موارد نقض حقوق بشر در زندان‌ها و محاکم و در خیلی جاها صورت می‌گیرد!

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام یونسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: انقلاب هم محکمات و هم متشابهات دارد و وحدت از محکمات انقلاب است. حفظ انقلاب اسلامی مملکت و همچنین حفظ وحدت بر همه اصول دیگر حاکم است و ترجیح دارد.


وی افزود: ما برای حفظ و توسعه انقلاب و همچنین حفظ اسلام و امنیت مسلمانان باید به این محکمات انقلاب که محکمات اسلامی هم هست تمسک بجوییم و بدانیم در موضوع حفظ امنیت و حفظ جان و مال مسلمانان چیزی برای برتری وجود ندارد. چرا که هم اکنون شاهد هستیم در اثر تفرقه‌های موجود امنیت مسلمانان به خطر افتاده است و ما در مسیر وحدت و تقریب می‌توانیم از افراط و تفریط و خشونت‌طلبی و تروریسم جلوگیری کنیم.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی در ادامه اظهار کرد: وجود برخی از این موضوعات تفرقه انگیزانه ریشه در بدآموزی‌ها دارد و بعضی نیز به خاطر تحریکاتی است که سرویس‌های جاسوسی آن را مدیریت می‌کنند و مخصوصا شبکه های ضد تقریب که هزینه‌های سنگینی را هم دارند در حال فعالیتند.

یونسی گفت: مجمع تقریب ما پولی ندارد که بخواهد تلویزیون داشته باشد اما می‌بینیم که آن‌هایی که از صبح تا شب علیه وحدت مسلمانان تبلیغ می‌کنند در حدود ۱۵ شبکه تلویزیونی دارند و پول این شبکه ها را هم همان شیعه‌های انگلیسی که مقام معظم رهبری فرمودند می‌دهند و شیعه انگلیسی به نظر من در راستای اسلام آمریکایی است. آمریکایی ها یک نوع اسلام را برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان درست کرده اند و انگلیسی‌ها یک نوع شیعه برای ایجاد دعوا میان شیعه و سنی ایجاد کردند و در این میان اسرائیل بیشتر از همه سود می‌برد.

دلار خارجی ها برای فلان روحانی

وی با بیان اینکه من معتقدم تنها رمز ماندگاری اسرائیل اختلاف میان مسلمانان است و هیچ خطری بالاتر از جنگ مذهبی نیست گفت: این مساله ، مساله‌ای است که اسرائیل روی آن سرمایه‌گذاری کرده و من وقتی وزیر بودم موارد زیادی از این دست کشف کردم. چنانچه شاهد بودم کسانی دلارهایشان را از خارج به فلان روحانی می‌دادند تا علیه مقدسات اهل سنت کتاب بنویسد. البته ما این ها را به دادگاه تحویل دادیم و محکوم شدند و برخی از آن‌ها هنوز در زندان هستند و البته در زندان هم به نوشتن کتاب علیه مقدسات ادامه دادند.

حرکات برخی مداحان به عملیات انتحاری ختم می شود!

یونسی تاکید کرد: این نوع کتاب نوشتن ها و یا روندهای این‌چنینی و همچنین حرکت‌های برخی مداحان تبدیل به اسلحه و عملیات انتحاری می‌شود و این افراد بزرگترین خدمت را به دشمنان می‌کنند.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی با مورد توجه قرار دادن نقش صدا و سیما در این راستا گفت: همه ما توقع داریم صدا و سیما به خصوص بعد از اینکه ریاست آن تغییر کرده است سعی کند سیاست های مقام معظم رهبری را در امر تقریب اجرا کند که البته من اخیرا علائمی در این راستا از صدا و سیما دیده ام چنانچه مثلا سعی کردند میدان مداحان افراطی را محدود کنند و ان‌شاالله این حرکت نوینی در جهت اجرای منویات رهبری باشد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره موضع‌گیری‌هایی که علیه ایران درباره حقوق بشر وجود دارد و همچنین تمهیدات دولت تدبیر و امید در این راستا و در بخش حقوق شهروندی گفت: یکی از شعارهای اساسی این دولت پیگیری حقوق شهروندی بوده است. در این راستا دولت سعی کرد رفتار عملی خود را بر این مبنا قرار دهد چنانچه فضا را مقداری تغییر داده و در عرصه انتخابات نیز از همه دیدگاه‌ها استفاده کرد ضمن اینکه در حوزه قومی نیز سعی کرد بهتر عمل کند.

یونسی با اشاره به آماده شدن پیش‌نویس قانون حقوق شهروندی اظهار کرد: باید این پیش نویس در زمان مناسب به مجلس ارائه شود البته ما باید مجلس آماده ای داشته باشیم و من بعید می‌دانم این مجلس این پیشنهاد دولت را تحمل و تصویب کند. باید مجلس بهتری در جهت لایحه حقوق شهروندی آماده شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت مصمم است به وعده‌های خود عمل کند گفت: رعایت حقوق شهروندی فقط دست دولت نیست و خیلی از سازمان‌های دیگر باید همراهی کنند. در حالی که بعضی از آن‌ها همراهی نمی‌کنند. تندروهایی هم وجود دارند که در اختیار هیچ‌کس نیستند و بسیاری از این تندروها در مراکز قدرت نفوذ کردند و خودشان عمل می‌کنند که البته به نام جمهوری اسلامی تمام می‌شود.

یونسی گفت: این تندروها برای جمهوری اسلامی مساله‌سازی می‌کنند و جمهوری اسلامی باید هزینه‌اش را دهد و ما در این راستا در گذشته عملیات‌های خودسرانه زیاد داشتیم که مثلا یک بازجو و قاضی و یا مامور نظامی و انتظامی اشتباهی می‌کند و با اراده شخصی کاری انجام می دهد ولی به اسم نظام تمام می‌شود.

‫در زندان‌ها و محاکم ما حقوق بشر نقض می شود!‬

وی ادامه داد: هم اکنون چند سال است که با دولت کانادا مشکل پیدا کردیم و در مورد حادثه‌ای که درخصوص زهرا کاظمی اتفاق افتاد تمامی مدارک مبنی بر اینکه چه کسانی این کار را کرده‌اند وجود دارد؛ اگرچه خدا از جای دیگر آن‌ها را مجازات کرد و تنبیه شدند و عدالت خدا درباره بعضی از این متهمین اجرا شد اما بالاخره در آنجا یک اراده شخصی صورت گرفت که جمهوری اسلامی هنوز در حال پرداخت هزینه است.

یونسی گفت: هم اکنون هم بسیاری از موارد نقض حقوق بشر در زندان‌ها و محاکم و در خیلی جاها صورت می‌گیرد که نفوذ عناصر افراطی و تندرو دیده می‌شود و جمهوری اسلامی باید بتواند از دست این‌ها خلاص شود و من بهترین جا را برای گروه‌های تندرو مجلس می‌دانم. این افراد باید در مجلس حرف بزنند اما در مراکز قدرت که حقوق مردم را نقض می‌کنند نباشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری