ناطق نوری گفت: در حال حاضر وضعيت دولت از نظر بودجه بحرانی است و در حالي كه قيمت نفت در بودجه ۹۴ روی ۷۴ دلار توسط دولت بسته شده بود اما هم اكنون قيمت آن در حدود ۴۰ دلار است و این کسری بودجه و خالی بودن خزانه و تعهداتی که در دولت قبل به وجود آمده موجب بروز مشكلاتي شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، حجت الاسلام علی اكبر ناطق نوری پنجشنبه شب در دیدار صمیمی با جمعی از نخبگان استان هرمزگان با اشاره به نكات و مباحثي كه در اين نشست از سوي نخبگان هرمزگاني مطرح شد، عنوان کرد: بسیاری از نکاتی که مطرح شد دردها و مشکلاتي بود كه اميدواريم با مدیریت خوب و صادقانه رفع شود.

وی ادامه داد: برخی مسائل را بنده منتقل خواهم کرد كه امیدوارم موثر واقع شود و تا آنجا که بتوانيم اين موارد را پيگيري خواهم كرد.

ناطق نوری در ادامه افزود: بخشی از مسائل و مشكلات به دليل شرایطي بوده كه در کشور رخ داده و امیدواریم در دولت تدبیر و امید آن مشکلات رخ ندهد و همه باید مراقب باشیم و کمک کنیم كه مشکلات بيشتري به وجود نیايد و آنچه به وجود آمده نيز رفع شود.

ناطق نوري با بيان اينكه لازمه بسیاری از خواسته ها امکانات و بودجه است، اظهار داشت: در حال حاضر وضعيت دولت از نظر بودجه بحرانی است و در حالي كه قيمت نفت در بودجه ۹۴ روی ۷۴ دلار توسط دولت بسته شده بود اما هم اكنون قيمت آن در حدود ۴۰ دلار است و این کسری بودجه و خالی بودن خزانه و تعهداتی که در دولت قبل به وجود آمده موجب بروز مشكلاتي شده و حتي پیمانکارانی داريم که از دولت طلبکار هستند و به دليل اينكه بودجه اي به آنها داده نشده وضعيت خوبي ندارند.

وي تصريح كرد: دولت دكتر روحانی کشور را در این چنین شرايطي تحول گرفته كه با بدهی، نزول قیمت نفت و خشکسالی و ساير مشکلات مواجه است كه البته خداوند براي رفع آنها به ما کمک خواهد کرد اما باید شرایط را نيز بدانیم.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام خاطرنشان كرد: البته بخشی از مسائل نيز ربطی به اين شرایط ندارد و نیازمند برنامه ریزی مناسب است و در همين استان امكانات بسيار خوبي وجود دارد و حتي جاذبه های توریستی و طبيعي كم نظير را در اين استان مشاهده كردم اما از چنین اقلیم و ظرفیتی به درستي استفاده نشده و باید خود را مواخذه كنيم که چرا از ساحل به این زیبایی و امکانات خوب بهره برداری مناسبي نداشته ایم.

ناطق نوري اضافه كرد: در استاني همچون مازندران و به خصوص در غرب آن یک وجب ساحل نداریم و تمام آن اشغال شده است و خوشحال شدم كه حداقل در هرمزگان ساحل آن گونه خراب نشده است و در یک منطقه در بندرعباس اشغال ساحل را ديدم كه اگر مسئولی در گذشته در این استان به خلاف مجوز سرمایه گذاری در آنجا را داده بايد به هر شکلی است توافق صورت گيرد و جلوی آن كار اشتباه گرفته شود.

وي در ادامه با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص انتزاع بخش هايي از شهرستان پارسيان استان هرمزگان، بيان داشت: در خصوص مسئله گاوبندی یا پارسیان که نمی دانم چرا بی خودی نام آن عوض شده چون اسامي تاریخی باید بمانند و جزئي از تمدن و تاریخ ماست، بحث هايي داشته ایم و بنده قول داده ام اين موضوع را پیگیری کنم تا با توجه به راه حل خوبی كه پیشنهاد شده حفظ حقوق همه مورد توجه قرار گيرد.

ناطق نوری در ادامه با قدردانی از استاندار هرمزگان براي استفاده از نيروهاي اهل سنت در مناصب مديريتي استان هرمزگان، عنوان كرد: استفاده از اهل سنت در هرمزگان اقدام خوبی بوده و برادران اهل سنت حافظان مرزهای ما هستند در خطوط مرزی ما در کنار شیعیان حضور دارند و مرزبانان ما هستند.

ناطق نوري يادآور شد: در شرایط بحرانی ابتدای انقلاب کسانی كه قبل از همه با ضد انقلاب برخورد می کردند مردم اهل سنت به خصوص در استان هايي همچون کردستان و سیستان و بلوچستان بودند و در جنگ نيز شهدای بسیاری از اهل سنت بوده اند و ما ذره ای نگرانی در این خصوص نداریم چون اهل سنت حافظان مرزها و امین ما هستند.

وي گفت: انتصاب نيروهاي اهل سنت در مناصب مدیریتی استان هرمزگان همدلی و وحدت خوبي را در استان هرمزگان به وجود آورده است.

ناطق نوری همچنين با اشاره به ظرفيت هرمزگان در زمينه ورزش های آبی و ساحلي، بيان داشت: دریا و ساحل و ظرفيت هاي خوبي در اين استان وجود دارد اما از اينكه ورزش های آبی هنوز به خوبي در آن راه نیفتاده تعجب کردم که مي تواند اشتغال بسیاری هم ایجاد می کند و همچنين شرکت های بزرگ نيز باید از بخش ورزش حمایت کنند.

ناطق نوري عنوان كرد: صنایع دستی اين استان که در خانه ها تولید می شود نيز دارای جاذبه های بسیاری است و امروز در دنیا گرایش به سمت اين محصولات است كه بايد مورد استفاده قرار گيرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری