کد خبر: 13942

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به منظور انجام رایزنی‌های دوجانبه با هیأت آمریکایی بامداد امروز (جمعه) راهی ژنو شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به سرپرستی سید عباس عراقچی به منظور انجام رایزنی‌های دوجانبه با هیأت آمریکایی بامداد امروز (جمعه) راهی ژنو شد.

قرار است سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی و وندی شرمن معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا امروز در شهر ژنو به گفت‌وگو درباره برنامه هسته‌ای ایران بپردازند.

این پنجمین دور مذاکرات معاونان وزرای خارجه ۲ کشور پس از تمدید هفت ماهه توافق ژنو است. دو طرف پیش از این دو بار در شهر ژنو، یک بار در مونیخ و یک بار نیز در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در شهر مونیخ با یکدیگر به گفت‌وگو پرداخته بودند.

این گفت‌وگوها امروز و فردا در این شهر در جریان است و قرار است سیزدهمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ درباره راه‌حل جامع هسته‌ای نیز روز یکشنبه در ژنو برگزار شود.

از دیگر سو قرار است محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران و آمریکا روز‌های یکشنبه و دوشنبه سوم و چهارم اسفند ماه در شهر ژنو دیدار و گفت‌وگو کنند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان نیز روز سه‌شنبه در سفر به وین با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره همکاری‌های ایران و آژانس به گفت‌وگو می‌پردازد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری