کد خبر: 13878

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس:

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس گفت: امروز همه کشورهای عربی اعتقاد و اذعان دارند، تنها ایران می‎تواند در مقابل داعش در تمام سطوح بایستد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سردار حسن کریم‌پور امشب در همایش تحلیلی موقعیت خاورمیانه و لزوم حمایت از کمربند مقاومت که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علامه محدث نوری (ره) شهرستان نور در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد بیان داشت: ایرانی‎ها در طول تاریخ ۱۲ هزار ساله که جهان آن را نگارش کرده هرگز بت‌پرست نبودند و زمانی که اسلام وارد ایران شد از مجموعه فرق دینی ایرانی‌ها دست به دامن حضرت علی (ع) و خاندان او شدند.

وی افزود: پس از گذشت یک هزار و ۴۰۰ سال ایرانی‎ها همچنان در خط علی (ع) و خاندان ایشان بوده و هستند و براساس دستورات تعالیم الهی حرکت می‌کنند.

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: براساس تعالیم اسلامی فراگیری علم یک دستور و تکلیف است و پیامبر اکرم (ص) نیز به یارانش با اشاره به سلمان فرمود:« علم اگر در ثریا باشد، مردانی از پارس به آن دست پیدا خواهند کرد» و امروز این فرمایش حضرت رسول تحقق یافت.

کریم‌پور خاطرنشان کرد: علوم مختلف که امروز به آن دسترسی پیدا کردیم از محیط همین دانشگاه‌ها و توسط جوانانی مانند شما اتفاق افتاد، از این رو دانشگاه‌ها مرکز علمی و محل تصمیم‌سازی کشور است.

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس مهم‌ترین اشکال موجود در بین دانشجویان را عدم پرسش‌گری دانست و گفت: دانشجوی ما پرسش‌گر نیست و سئوالی نمی‌کند که سبب شکوفایی اندیشه شود، دانشجو باید سئوال کند البته نباید به دنبال حاشیه باشد.

کریم‌پور با اشاره به اینکه بین اطلاعات و خبر تفاوت زیاد وجود دارد افزود: خبر ممکن است صحت نداشته باشد ولی اطلاعات همیشه صحت دارد، جوان دانشجو باید سئوال کند تا اطلاعاتش بالا برود، با اطلاعات لازم می‌توان تحلیل کرد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: وقتی اطلاعات کافی وجود داشته باشد، با تحلیل می‌توان به بسیاری از سئوالات مانند چرا به سوریه مشاوره می‎دهیم، چرا در عراق حضور فعال داریم و چرا داعش اذعان دارد فقط ایران در مقابل ما ایستاده است و هزاران سئوال دیگر را پاسخ داد.

کریم‌پور اظهار کرد: در عرصه سیاسی هر وقت صندلی‌های پشت میز بیشتر باشد، نشانگر قدرت آن کشور است، میزهای علمی، قدرت نظامی، بسیج و... همه صندلی‌های پشت میز عرصه سیاسی کشور است و به همین دلیل کسی جرات نگاه چپ به ایران را ندارد.

وی با طرح سئوالی که چرا دشمن گزینه حمله نظامی را اجرایی نمی‌کند به پاسخ تحلیلی این سئوال پرداخت و ادامه داد: دشمنان ما اذعان دارند ایرانی‌ها علاوه بر نیروی انسانی، آموزش و سلاح به عنصر چهارم هم مجهز هستند و ما فقط می‌توانیم شروع‌کننده جنگ باشیم و پایانش با ما نیست و آن عنصر چهارم تسلط بر طبیعت است و ایرانی‌ها به آن دست پیدا کردند و در دفاع مقدس به خوبی نمایان شد.

مشاور عالی فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: به واسطه علم و آنچه که جوانان ما به آن دست یافتند، داعش، غرب و همه کشورهای عربی اعتقاد و اذعان دارند که تنها ایران می‌تواند در مقابل داعش بایستد.

وی اظهار کرد: امروز هیچ کشوری نمی‌تواند به ایران موشک شلیک کند و هیچ هواپیمایی نمی‌تواند برای حمله وارد خاک ایران شود چون توان موشکی ایران به حدی است که بتواند بلافاصله پاسخ جدی بدهد، موشک سجیل قادر است در ثانیه ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر را طی کند.

مشاور فرمانده سپاه قدس در پایان این همایش به سئوالات دانشجویان در حوزه‌های مختلف پاسخ داد و گفت: سئوال و تحلیل حق دانشجو و مراکز علمی است تا بتوانند تصمیم‌ساز خوبی باشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری