کد خبر: 13868

توافقنامه ساخت صحن عقیله بنی هاشم با حضور معاون اول رئیس جمهور ایران، تولیت حرم امام حسین(ع) و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات به این ستاد واگذار شد.

به گزارش قم خبر به نقل از ابنا، توافقنامه ساخت صحن عقیله بنی هاشم با حضور معاون اول رئیس جمهور ایران، تولیت حرم امام حسین (ع) و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات به این ستاد واگذار شد.

بر اساس این توافقنامه که به امضای اسحاق جهانگیری، شیخ مهدی کربلایی و مهندس حسن پلارک رسید، صحن عقیله بنی هاشم (حضرت زینب (س)) به عنوان بخشی از طرح جامع توسعه حرم حسینی با زیربنای ۱۶ هزار متر مربع از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا می‌شود.

این صحن که در چهار طبقه احداث خواهد شد در ضلع جنوب غربی حرم و در سمت باب الراس، باب القبله، خیمه‌گاه و تل زینبیه واقع شده است.

گفتنی است آب‌های فراوان در لایه‌های سطحی، ویژگی‌های زمین‌شناسی منحصر به فرد در محل اجرای طرح و موقعیت آن نسبت به مرقد مطهر امام حسین (ع) سبب شده است که مراحل طراحی و اجرای سازه‌های این صحن با پیچیدگی‌ها و دشواری‌هایی روبرو می‌باشد که مرحله طراحی آن با بهره‌مندی از مهندسین و مشاورین مجرب در بخش فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات به پایان رسیده است و هم اکنون مرحله اجرای آن در شرف آغاز است.

این صحن مجموعه‌ای از شبستان‌های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه خواهد بود. همچنین با اجرای این صحن تل زینبیه به شکل تپه احیا خواهد شد.

شایان ذکر است صبح امروز در مراسمی معنوی با حضور معاون اول رئیس جمهور از ضریح مطهر امام حسین (ع) غبار روبی شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری