آیت الله «سید محمد علی علوی گرگانی» از اساتید برجسته حوزه علمیه گفت: مسوولان با استفاده از رهنمودهای مفید و سازنده بزرگان، موجبات خوشبختی و پیشرفت جامعه را فراهم آورند.

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، وی روز سه شنبه در دیدار سردار مجتبایی فرمانده نیروی انتظامی قم و شیرزاد، رییس دفتر تحقیقات ناجا افزود: دیدار مسوولان با علما و بزرگان دین، برای گرفتن رهنمود و رسیدن به کمال است و مراجع تقلید دلسوزان نظام، انقلاب و خدمت گذاران جامعه هستند و دوست دارند که مسوولان با استفاده از رهنمودهای مفید و سازنده بزرگان، موجبات خوشبختی و پیشرفت جامعه را فراهم آورند.آیت الله علوی گرگانی گفت: نیروی انتظامی حفظ امنیت، جان و ناموس مردم را در جامعه به عهده دارد و این عمل یک جهاد در راه خدا است و البته این جهاد مراتبی دارد که یک مرتبه آن جهاد اکبر است.

وی اظهار داشت: عمل مسولین انتظامی یک نوع جهاد اکبر است چون باید مواظب دشمن درون باشند و این جهاد نیازمند به تعلیم، تعلم و تهذیب نفس است.

وی در ادامه افزود: صاحبان علم در پیشگاه خدا از درجات عالی نسبت به دیگران برخوردارند، چون صاحب علم با علم مفید خود، جامعه را از جهالت نجات می دهد.

آیت الله علوی گرگانی گفت: درجاتی که خدا به اهل علم داده به دلیل نوع خدمتی است که به جامعه می کنند؛ هر چه قدر علم مفید­تر باشد، درجات هم به مراتب بالاتر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری