کد خبر: 13796

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در واکنش به اتهامات سخنگوی فتح اعلام کرد حماس عامل هیچ یک از اختلافات داخلی فتح نیست.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» اعلام کرد این جنبش هیچ دخالتی در اقداماتی که علیه فتح در نوار غزه انجام می‌شود، ندارد.

بنا به گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، ابوزهری این سخنان را در واکنش سخنان «احمد عساف» سخنگوی جنبش فتح که اتهاماتی مبنی بر دست داشتن حماس در اختلافات داخلی فتح مطرح کرده بود، اعلام کرد.

ابوزهری در ادامه خواستار تعقیب عاملان این اختلافات و تحویل دادن آنها به دستگاه‌های قضائی شد.

دوشنبه (دیروز) منابع وابسته به جنبش فتح اعلام کردند «مامون سویدات» مسئول روابط خارجی جنبش فتح در نوار غزه در مقابل منزلش هدف گلوله قرار گرفت اما از این حادثه جان به در برد.

در این حادثه دو تن از محافظان شخصی وی به نام‌های «سلامه العویدات» و «یاسر علیان» زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

بر اساس این گزارش سه فرد ناشناس با پیاده شدن از خودروی خود به سمت خودروی سویدان که درمقابل منزلش پارک شده بود، شروع به تیراندازی کردند. سویدان چون در داخل خودرو نبود آسیبی ندید اما دو محافظ وی زخمی شدند.

حماس و فتح در اردیبهشت ماه امسال (۱۳۹۳) با یکدیگر آشتی و دولت توافق ملی اعلام شد اما این دولت عملا کاری برای غزه انجام نداد و اختلافات همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری