کد خبر: 13787

این تصویر که یک فرد کشته شده را در خیابان‌های اوکراین نشان می‌دهد؛ توسط خبرگزاری رویترز با سوژه ناامنی و کشتار کور این روزها در کشور اوکراین منتشر شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، ناامنی‌هایی که از روز اول با بهانه‌های اقتصادی و دغدغه‌های معیشتی اقلیت اوکراین بروز کردند و پس از اغتشاشات خیابانی به براندازی دولت قانونی این کشور منتج شدند.

معترضان اوکراینی به خیال اینکه در سطحی پایین از معیشت قرار دارند، در خواسته‌های خود عنوان می‌کردند که خواستار روابط بهتر با اروپا، رعایت خواسته‌های اتحادیه اروپا و آمریکا و مقولاتی مثل ویزای شینگن و شرایط تحصیلی بهتر در کشورهای خارجی هستند!

خواسته‌هایی که اگرچه معضل مردم اوکراین نبود اما با سکوت اکثریت مواجه شد و دست آخر نیز در سایه بروز ناامنی‌های گسترده، حملات سیاسی و خیابانی علیه هیئت حاکمه اوکراین و توطئه‌های خارجی؛ سیستم حکومت قانونی این کشور را برانداخت.

اوکراین از روز نخست جلوس اغتشاشگران تاکنون روی آرامش و امنیت را ندیده است.

گفته می‌شود که روسیه مسبب این ناامنی‌هاست اما نه آتش‌بس حکومت جدید اوکراین با نظامیان روس توانسته است از عمق ناامنی‌ها بکاهد و نه حوادث روزهای نخست برتخت نشینی آنها (مثل آتش زدن مردم در ساختمان‌ها و هدف قرار دادن شهروندان توسط تک تیراندازها) اجازه می‌دهد کسی این دروغ را باور کند.

اما درباره حرکت براندازی در اوکراین باید این حقیقت تاریخی را هم به یاد آورد که این رخداد با حمایت جمعی از متعلقین یک جریان سیاسی خاص در ایران مواجه شد و آنها حتی این حرکت را «آزادیخواهانه» نامیده و آن حمایت کردند.

همین افراد، امروز در مقابل اجساد پراکنده شهروندان اوکراینی در خیابان‌های این کشور سکوت کرده و حاضر نیستند بیان کنند که به بهانه حوادث اوکراین، در حال ساخت چه الگوهای زشتی برای مردم ایران بودند.

وقایع این روزهای اوکراین و این تصویر عبرت‌انگیز بیان می‌کند که فرجام تحلیل غلط برای هر جامعه‌ای چه خواهد بود؟!

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری