کد خبر: 13777

آیت‌الله سعیدی:

امام جمعه قم گفت: در هشت سال دفاع مقدس شهدا نه تنها معبر جبهه‌ها بلکه معبر جهان را برای بشریت گشودند و در این راه نسبت به خواسته‌های خود بی‌توجه بودند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله سید محمد سعیدی در کنگره شهدای دانشجوی استان قم که ظهر امروز در تالار مفید دانشگاه قم برگزار شد شهدا را عطر الهی سرزمین‌های پاک خواند و اظهار کرد: شهدا،‌ علما و اندیشمندان سرزمین‌ها را پاک می‌کنند و به برکت این افراد هر روز نعمت این سرزمین‌ها بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، نظامی و اجتماعی مردم را رهبری می‌کند اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی و ‌بیداری اسلامی دستاورد سرزمین پاک است و خداوند در قرآن خود به ما گفته که شهدا بالاترین جایگاه‌های روحانی را به خود اختصاص داده‌اند.

امام جمعه قم ادامه داد: ‌ما مسافرانی هستیم که نباید در دنیا اقامت کنیم و شهدا که نسبت به این حقیقت آگاهی مناسبی داشتند به همین علت از زندگی خود گذشته و به جایگاه‌های والای الهی رسیدند.

وی با تاکید بر اینکه انسان با مرگ از پوست جسمانی خود خارج می‌شود تصریح کرد: شهدا بنا گذاشتند که آبرومندانه از پوست ظاهری خود خارج شوند به همین علت به دستاوردهای مناسبی رسیدند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه فردی که مرگ را تبدیل شدن به خاک می‌داند نمی‌تواند به جایگاه‌های والای معنوی برسد افزود: در هشت سال دفاع مقدس شهدا نه تنها معبر جبهه‌ها بلکه معبر جهان را برای بشریت گشودند و در این راه نسبت به خواسته‌های خود بی‌توجه بودند.

وی خاطرنشان کرد: اگر اکنون مذاکره کنندگان ایران اسلامی در یک جبهه و نمایندگان کشورهای استکباری در جبهه‌ دیگر برای مذاکره سر یک میز می‌نشینند نشان می‌دهد که شهدا به ملت ایران افتخار خاصی داده‌اند.

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه عزت ایران اسلامی را پیروی از قرآن و عترت به ما داده است ابراز کرد: خداوند اگر می‌خواست بدون شهید شدن افراد، پیروزی را قسمت مردم کند می‌توانست همانطور که دشمن شرق را از بین برد چنین می‌کرد اما هدف اصلی افتخارآفرینی شهدا بوده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) حرکت‌های شهدا را بدون منت دانست و گفت: این افراد سرمایه‌های خود را در راه آزادسازی خرمشهر فدا کردند و گفتند خداوند خرمشهر را آزاد کرده است که این موضوع پیام خاصی برای مردم و مسئولان دارد.

وی از دستاوردهای علمی ایران اسلامی یاد کرد و متذکر شد: امیدواریم با همت دانشجویان و اندیشمندان بتوانیم به دستاوردهای بیشتری برسیم تا مباحث ارزشی در دانشگاه‌ها ترویج و راه شهدا ادامه داده شود.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه در راه شهدا قطره‌های خون بسیاری ریخته شده است مطرح کرد: ‌مبادا افرادی آگاهانه یا ناآگاهانه با ترویج بی‌ارزشی‌ها این راه را تضعیف کنند و معبرهایی که شهدا با خون خود باز کرده‌اند را بسته و با این حرکت خود را مدیون شهدا کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری