کد خبر: 13756

فرمانده سپاه استان قم:

فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم گفت: در جامعه امروز، خبرنگاران بسیجی پیشگامان عرصه جنگ نرم هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، مهدی مهدوی‌نژاد در آستانه برگزاری همایش بسیج و جنگ نرم اظهار کرد: آنچه که در این سال‌ها از سوی رسانه‌های مورد حمایت استکبار ارائه شده، چیزی جز مقابله با تفکرات ناب اسلام محمدی نیست، این رسانه‌ها به دنبال تخریب تفکرات مسلمان و تغییر رفتار آنان به نفع استکبار هستند.

وی ابراز کرد: آنچه که رسانه‌های وابسته به استکبار دنبال آن هستند، جهانی دین ستیز بدون هیچگونه اعتقاد به خدا و دین است و لذا بسیاری از برنامه‌های آنان در همین راستا تهیه و تولید می‌شود.

فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه رسانه‌ها ابزاری برای کسب موفقیت در جنگ نرم هستند و بدون بهره مندی از رسانه‌ها، پیروزی در جنگ نرم حاصل نمی‌شود، اظهار کرد: انسجام رسانه‌های مدافع انقلاب اسلامی در راستای استکبار ستیزی ضرورتی انکار ناپذیر است و این انسجام باید به معنای واقعی کلمه به تشکیل و تقویت جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی منتج شود.

مهدوی نژاد با اشاره به اهداف امام راحل و صدور انقلاب اسلامی به جهان گفت: خبرنگاران بسیجی ما باید ضمن داشتن تخصص‌های لازم در عرصه رسانه، نسبت به مسائل روز سیاسی و اجتماعی آگاهی داشته و در راستای خنثی سازی توطئه دشمنان و دفاع تمام عیار از کیان انقلاب اسلامی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه حضور در جنگ نرم، زمان و مکان نمی‌شناسد، گفت: امروز  بعضی از رسانه‌ها آتش توپخانه خود را به سمت نیروهای مدافع انقلاب اسلامی قرار داده‌اند و مدام به جای آنکه عملکرد دشمن را رصد کنند، به دنبال اخذ سوژه‌ای از این نیروها هستند.

مهدوی‌نژاد با بیان اینکه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، باید به دور از هر گونه غرض ورزی‌های سیاسی و جناحی در تلاش برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به افکار عمومی گام بردارند اظهار کرد: یکی از رسالت اصلی رسانه‌ها، اهتمام به پوشش خبری و انتشار و انعکاس رویدادهای مهم در جامعه است که به نظر می‌رسد بعضی از مطبوعات و خبرگزاری‌ها این رسالت را فراموش کرده و فقط به دنبال اهداف سیاسی ترسیم شده از سوی جناح سیاسی حامیشان هستند.

وی ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری این همایش، خطاب به خبرنگاران بسیجی گفت: امروز قلم شما همانند اسلحه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است و یادداشت، مقاله، خبر و گزارش خبری شما همانند تیرهایی است که به سوی دشمن شلیک می‌شود، پس قدر این اقدام ارزشمند خود را بدانید و در این مسیر مصمم و پر تلاش در همه عرصه‌ها گام بردارید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری