کد خبر: 13714

شماری از بستگان کارگران مصری که به دست عناصر داعش در لیبی سربریده شدند، از رئیس جمهور مصر خواستند انتقام خون آنها را با اقدام نظامی در لیبی بگیرد.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، پس از انتشار خبر و فیلم سربریدن ۲۱ مصری به دست عناصر داعش در لیبی، خشم و اندوه مصر را فراگرفته است.

"بدیر مکین" برادر یکی از این قربانیان که "میلاد" نام داشت، تأکید کرد که خبر سربریده شدن برادرش را از طریق رسانه‌ها فهمید.

وی به سایت خبری "ایلاف" تأکید کرد که روستای وی در استان "المنیا" کاملا سیاهپوش شده است. مکین اظهار داشت که دولت مصر در نجات برادر و دیگر دوستانش که به دست داعش سربریده شدند، کوتاهی کرد.

مکین گفت که دولت و به ویژه وزارت خارجه هیچ اطلاعاتی به خانواده‌های قربانیان نداد، و تلاشهای رسمی برای یافتن و بازگرداندن آنان کافی نبود.
بدیر مکین اظهار داشت که برخی از خانواده های قربانیان هنگام شنیدن خبر و یا دیدن فیلم اعدام، از هوش رفتند و اکنون در وضعیت روحی بسیار بدی قرار دارند.

وی تأکید کرد که باید انتقام این کار ار در لیبی گرفت و مواضع داعش را هدف قرار داد. این شهروند قبطی مصری تأکید کرد که باید پاسخ به این اقدام نظامی باشد و فقط در حد اظهار نظر و پرداخت خسارت مادی نباشد.

"عطا سعد" برادر یکی دیگر از این قربانیان نیز اظهار داشت: ما اکنون این حق را داریم که آنان را دفن کنیم.
سعد تأکید کرد که خواسته دیگر خانواده های قربانیان، گرفتن انتقام آنان است .. و باید در واکنشی نظامی کمر تروریستها را شکست، همانطور که آنان کمر خانواده های قربانیان را شکستند.

* حمایت حفتر از پاسخ نظامی

از سوی دیگر "خلیفه حفتر" فرمانده ارتش ملی لیبی از هرگونه عملیات نظامی مصر در لیبی استقبال کرد و گفت: ما هر اقدام مصر علیه این گروه های تروریستی را تأیید می کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری