یک روز پس از توقیف نشریه «رمز عبور»، هفته نامه "9 دی" هم توقیف شد تا موج جدید بستن رسانه های منتقد دولت از سر گرفته شود.

به گزارش قم خبر ، آنچنان که دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات گزارش داده است، این هیات نشریه "9 دی" را توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع کرده است. این در حالی است که روز گذشته هم خبر توقیف نشریه "رمز عبور" منتشر شده بود.

به نوشته دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات نشریه 9 دی در مطلبی نوشته است: «... اما علاوه بر نقش‌آفرینی علی‌اکبر ولایتی برای ریاست جمهوری بدل آقای رفسنجانی، وی در ماجرای قطعنامه ۵۹۸ هم در راستای سیاست آقای رفسنجانی و به سازش کشاندن امام و رزمندگان و تحمیل جام زهر به ایشان فعال بود...» در مطلبی دیگر نیز نوشته است: «هر قدم ظریف، صد کیلوگرم ذخیره اورانیوم را نابود کرد.» همچنین در مطلبی دیگر نوشته است: «زمانی که وزرایی با ثروت‌های چند صد میلیارد تومانی در دولت روحانی مشغول به کار شدند و فردی چون بیژن زنگنه که پرونده‌های مفاسد رسواکننده کرسنت و استات اویل به دوره وزارت او در دولت خاتمی بر می‌گردد، دوباره به سطح وزارت رسید، می‌شد حدس زد که بار دیگر دوره رونق مفاسد اقتصادی رسیده است...»

دبیرخانه هیات نظارت در گزارش خود نوشته است "مطلب اول شائبه اهانت به امام راحل (ره) دارد. همچنین مطلب دوم، مغایر سیاست‌های هسته‌ای نظام در حوزه هسته‌ای و مصداق بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات تشخیص داده شد. مطلب سوم نیز مصداق بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و سیاه‌نمایی شناخته شد و مقرر گردید به دلیل انتشار این مطالب و مطالب مشابه و همچنین بی‌توجهی به شش تذکر هیأت در یکسال گذشته، این نشریه، توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع شود."

در پایان این گزارش نشریه "9  دی" به لغو پروانه تهدید شده و آمده است: اصرار بر تخلف به لغو پروانه منجر می‌شود.

آغاز موج جدید برخورد با رسانه های منتقد دولت در حالی آغاز شده است که مقامات دولتی همچنان شعار آزادی بیان و استقبال از انتقاد را سر می دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری