کد خبر: 13692

رییس جمهوری روسیه، آمریکا را به کمک به گروه های تروریستی و افراط گرا در افغانستان در چند دهه اخیر متهم کرد.

به گزارش قم خبر، ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین خبر داد، 'ولادیمیر پوتین' روز یکشنبه به مناسبت سالروز خروج نیروهای شوروی سابق از افغانستان در دیدار با گروهی از کهنه سربازان شوروی شرکت کننده در عملیات نظامی نیروهای این کشور در افغانستان گفت: در آن زمان سازمان های افراط گرا تازه شکل گرفته بودند و این سازمان ها از برخی کشورها حمایت مالی می شدند.


وی افزود: سپس کشورهایی که از این گروه ها حمایت کردند خود از آن آسیب دیدند.

پوتین، آمریکا را از جمله کشورهای کمک کننده به گروه های تروریستی و افراط گرا نام برد و گفت: شاهد حادثه بسیار سخت تروریستی (۱۱ سپتامبر) بودیم و در بسیاری از کشورهای دیگر هم حوادث تروریستی تکرار شد.

رییس جمهوری روسیه سپس، حمله به دفتر نشریه فرانسوی شارلی ابدو و کشته شدن شماری از کارکنان آن را یادآورشد.

پوتین در مورد لشکرکشی شوروی به افغانستان نیز گفت: البته که اشتباهات زیادی در این اقدام رخ داده است اما باید واقعیت را بپذیریم که خطراتی وجود داشت و دستگاه رهبری شوروی در آن زمان می خواست با اعزام نیروی نظامی به افغانستان با آن مقابله کند.

وی در مورد فعالیت سازمان های تروریستی در سطح بین المللی با بیان اینکه «جن از بطری آزاد شده است»، گفت: گروه های تروریستی و افراط گرا امنیت بین المللی را به خطر انداخته اند.

پوتین گفت: باید با این گروه ها مبارزه کرد؛ ما همچنان با آنها مبارزه خواهیم کرد؛ افراط گرایان فقط به گروه های به ظاهر اسلامی محدود نمی شوند و در سطح جهانی به اندازه کافی گروه های افراط گرا وجود دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری