کد خبر: 13649

وزیر اطلاعات گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در عملیات پیچیده اطلاعاتی با همکاری قرارگاه سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و همکاری مردم منطقه چند مقر یک گروهک تروریستی را در سیستان و بلوچستان منهدم و شماری از تروریست‌ها را دستگیر کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات عصر شنبه ۲۵ بهمن در جریان نشست خبری خود با اشاره به عملیات موفقیت‌آمیز سربازان گمنام امام زمان (عج) در انهدام یک گروهک تروریستی، گفت: امسال ایام دهه فجر سربازان گمنام امام زمان بار دیگر حماسه آفریدند و طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی یک گروهک تروریستی را در مرزهای جنوب شرقی کشور منهدم کردند.


وی ادامه داد: در تاریخ‌های ۱۶ و ۲۲ بهمن ماه سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق شدند با همکاری قرارگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی چند مقر یک گروهک تروریستی را در مرزهای جنوب شرق کشور زیر ضربه ببرند و نفراتی از آن‌ها را دستگیر کنند.

وزیر اطلاعات با اشاره به سوابق جنایتکارانه دستگیر شدگان عملیات اخیر، اظهار داشت: این نفرات در جنایاتی از جمله قتل چند معلم مناطق محروم بلوچستان و همچنین شهادت چند تن از پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی دست داشتند.

علوی در ادامه بیان داشت: در عملیات اخیر مقادیر زیادی اسلحه اعم از سلاح‌های گرم و سرد و سلاح‌های گرم اعم از تفنگ، کلت و همچنین بمب‌های دست‌ساز، جلیقه‌های انفجاری و همچنین مجموعه‌های فراوانی بمب‌های دست‌ساز که برای انفجار در مجامع و نقاط پرجمعیت تهیه شده بود، کشف و ضبط شد.

وزیر اطلاعات جمع مواد منفجره کشف شده در عملیات اخیر را ۳۵۰ کیلوگرم دانست و اظهار داشت: در صورتی که این حجم از مواد منفجره کشف نمی‌شد، این امکان برای این گروهک تروریستی فراهم می‌شد که آسیب زیادی را به مردم منطقه برسانند.

علوی در ادامه با تشکر و قدردانی از مردم سیستان و بلوچستان بابت همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی جهت شناسایی این گروهک تروریستی گفت: با عنایات ویژه امام زمان (عج) و همکاری مردم عزیز بلوچستان این گروهک تروریستی زیر ضربه قرار گرفت و مردم مناطق راسک و سرباز با همکاری خود مقدمات این عملیات موفقیت‌آمیز را فراهم آوردند.

وزیر اطلاعات به گروهک‌های تروریستی هشدار داد که دیگر نیروهای مقابل شما، ‌نیروهای امنیتی نیستند بلکه مردم شیعه و سنی بلوچستان نیز در مقابل شما قرار دارند و در ادامه اظهار داشت: هدف این حملات تنها شیعیان منطقه سیستان و بلوچستان نبودند بلکه اهل تسنن این منطقه نیز در تیررس هدف این گروهک تروریستی قرار داشتند.

علوی در ادامه با اشاره به نفرت مردم بلوچستان به خصوص اهل تسنن این منطقه از اقدامات تروریستی تصریح کرد: مردم منطقه سیستان و بلوچستان چه شیعیان و چه سنی‌ها متوجه شده‌اند که این گروه‌های تروریستی مانع پیشرفت منطقه در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بوده است، از این رو همکاری تنگاتنگی را با نیروهای امنیتی و اطلاعاتی انجام دادند.

وزیر اطلاعات در ادامه عقبه این گروهک تروریستی را در خارج از مرزهای کشور دانست و بیان داشت: این گروهک‌های تروریستی هر چند در جدال مرزی این جنایات را مرتکب می‌شوند اما توسط افرادی که در ورای مرز هستند، حمایت می‌شوند.

علوی ادامه داد:‌انتظار ما از دولت‌های همسایه و سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها این است که با این گروهک‌های تروریستی برخورد کنند و بدانند که اگر یک نقطه ناامن شود، همه جا ناامن می‌شود.

وزیر اطلاعات در پایان با تشکر و قدردانی از استانداری سیستان و بلوچستان، نیروهای سپاه پاسداران، نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی در همکاری با نیروهای اطلاعاتی جهت انهدام این گروهک تروریستی اظهار داشت: باید از بزرگان و ریش سفیدان منطقه سیستان و بلوچستان تشکر کنیم که با هدف والای خود و علاقه‌ای که به پیشرفت و رشد استان دارند، برای ضربه زدن به این گروهک تروریستی با دستگاه‌های اطلاعاتی همکاری تنگاتنگی را انجام دادند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری