کد خبر: 13554

کارخانه تولید سیمان ساخت ایران در ونزوئلا به بهره برداری رسید.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، کارخانه تولید سیمان سروآسول ساخت شرکت ایرانی احداث صنعت، در ونزوئلا افتتاح شد.


در مراسم رسمی افتتاح این کارخانه که در شهر ماتورین در ۵۰۰ کیلومتری شرق پایتخت ونزوئلا قرار دارد، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و فرناندو مارتینزمعاون وزیر صنایع ونزوئلا حضور داشتند.

این کارخانه با نزدیک۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری دولت ونزوئلا و به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است.

کرباسیان ، معاون وزیر صنعت کشورمان ساخت این کارخانه را نمادی از توانمندی های فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: این کارخانه به عنوان یک دستاورد جمهوری اسلامی ایران در عرصه صدور خدمات فنی مهندسی است. هم اکنون ایران در زمینه احداث کارخانه سیمان پیشرفت های بسیار خوبی داشته و تولید سیمان کشورمان در حال حاضر سالانه ۸۰ میلیون تن است که ۲۰ میلیون تن آن صادر می شود.

معاون وزیر صنایع ونزوئلا هم گفت که تحویل این کارخانه پیشرفته تولید سیمان در سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را، نشانه پیشرفت کم نظیر ایران با وجود فشارهای روزافزون می داند.

فرناندو مارتینز افزود:این کارخانه نقش مهمی در رفع نیازهای روز افزون ونزوئلا به سیمان دارد.

معاون وزیر صنایع ونزوئلا گفت: ما انتظار داریم که در آینده هم باز بتوانیم چنین همکاری هایی با ایران داشته باشیم و از تجربیات موفق جمهوری اسلامی ایران ، برای توسعه ونزوئلا استفاده کنیم.

تا پیش از این در ونزوئلا سالی هشت میلیون تن سیمان تولید می شد که با آغاز به کار این کارخانه، یک میلیون به ظرفیت تولید سالانه سیمان در ونزوئلا افزوده شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری