کد خبر: 13494

رهبر انصارالله یمن در سخنانی احزاب و گروه‌های سیاسی را به پیچیده سازی اوضاع و سوق دادن کشور به سمت آشوب بیشتر متهم کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، عبدالملک حوثی، رهبر انصارالله یمن در اظهاراتی عنوان داشت: بیانیه قانون اساسی به منظور پر کردن خلأ سیاسی در کشور که ناشی از استفعای عبد ربه منصور هادی است، ضروری بود و نگرانی‌های کشورهای خارجی از اقدامات جدایی طلبان جنوب یمن را غیرقابل توجیه است. بیانیه قانون اساسی گامی ضروری و مهم است به ویژه اینکه گزینه دیگری نیز در این خصوص وجود ندارد و چنانکه حزب اصلاح معتقد است تاثیری بر روند اقتصاد نداشته است.

وی نگرانی برخی کشورها را غیرقابل توجیه خواند و تاکید کرد: در صورت برانگیختن آشوب داخلی به منافع آنها آسیب وارد خواهد شد.

حوثی افزود، در صورتی که نیروهای داخلی و خارجی اقتصاد را هدف قرار دهند منافع آنها زیان خواهد دید و به نفع کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج (فارس) است که در داخل یمن ثبات برقرار کنند.

حوثی همچنین از مشارکت گروه‌های سیاسی در راستای چارچوب بیانیه قانون اساسی استقبال کرد.

وی تصریح کرد: حزب اصلاح از برخی مشکلات غیرقابل توجیهی رنج می‌برد. آنها باید در ادبیات فرهنگی خود بازنگری کرده و دیدگاهشان را تغییر دهند.

وی گفت: هیات‌های دیپلماتیک که از یمن فراری هستند موجب برانگیختن ترس و وحشت می‌شوند. آنها می‌دانند که اوضاع امنیتی با ثباتی را شاهد هستند و این چیز واضحی بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

رهبر انصارالله یمن تاکید کرد: این هیات‌ها اهدافی سیاسی را برای اعمال فشار بر ما دنبال می‌کنند اما این امر سودی برای آنها نخواهد داشت.

از سوی دیگر، وزارت دفاع آمریکا اذعان کرد، ناامنی‌های سیاسی در یمن بر قدرت این کشور در مبارزه با تروریسم تاثیر خواهد گذاشت.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون تصریح کرد، بدون شک ناآرامی‌های سیاسی در صنعاء بر قدرت‌ واشنگتن در مبارزه با تروریسم تاثیر خواهد گذاشت. ما امروز آموزش‌های خود را ادامه می‌دهیم و هنوز در صورت نیاز توانایی انجام عملیات مبارزه با تروریسم داخل یمن را داریم.

در همین حال مقامات آمریکا تصریح کردند: سفارت آمریکا در صنعاء به دلیل اوضاع امنیتی نابسامان در یمن بسته شده است.

وزارت خارجه انگلیس هم به دلیل نگرانی‌های امنیتی سفارتخانه خود در صنعا را بست و دیپلمات‌های خود را از یمن خارج کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری