کد خبر: 13465

نادران:

نادران با اشاره به اینکه مجلس در برخی موارد در بحث نظارتی خود درباره مفاسد اقتصادی ضعیف عمل کرده است، گفت: در پرونده بابک زنجانی و پرونده سه هزار میلیاردی مجلس زمانی که متوجه ماجرا شد اولین قوه‌ای بود که اقدام کرد وطی نامه‌ای خواستار دستگیری بابک زنجانی شد.

به گزارش قم خبر، نهمین شب مراسم جشن انقلاب در مسجد چهارمردان میزبان الیاس نادران بود.مذاکرات هسته ای  و پیرزوی های اخیر حزب الله از جمله مهمترین مباحث مطرح شده در سخنرانی الیاس نادران بود.

 

در قسمت پرسش و پاسخ پای مهدی هاشمی هم به جلسه باز شدو الیاس نادران از وجود ادله کافی برای محکومیت صدور حکم قاطع برای وی خبرداد.

مشروح صحبتهای وی در ادامه می آید:

 

پیوستن یمن و عربستان به هلال شیعی

الیاس نادران دوشنبه شب در مراسم جشن انقلاب در مسجد چهار مردان قم طی سخنانی اظهار داشت: بحث شکستن هلال شیعیومقاومت به رهبری ایران،، در جهت اتحاد کشورهای منطقه علیه ایران مطرح شد، اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه یمن نیز به این هلال اضافه شد و به زودی عربستان نیز به این هلال خواهد پیوست.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتش رژیم صهیونیستی که زمانی ارتش متحد 6کشور عربی را شکست داده بود، طی سالهای اخیر بارها از حزب الله لبنان به طور فضیحانه شکست خورده است و مسئولان این رژیم هم رسما به این شکست اعتراف کرده اند.

 

نادران با اشاره به اینکه مشغولیتهای روزمره، ما را نباید از آرمانهای انقلاب اسلامی دور کند، تصریح کرد: درک مفهوم الهام بخش بودن انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه را که در بیانات مقام معظم رهبری آمده است را امثال قاسم سلیمانی‌ها درک نخواهد کرد.

 

بازی دادن توافقات هسته ای با دومرحله ای کردن توافق

وی با بیان اینکه طرفهای غربی و آمریکا در حال بازی دادن ایران در مسئله هسته‌ای بودند، تصریح کرد: دشمنان می‌خواستند با طرح توافق بر سر کلیات یک جو عمومی در کشور راه بیندازند و در زمان بحث بر سر جزئیات حقوق ملت ایران را تضییع کنند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شوراسلامی گفت: صحبتهای دیروز مقام معظم رهبری، توطئه آمریکا در بحث هسته‌ای را افشا کرد و این مسئله از صحبتهای امروز مقامات آمریکایی مشخص می‌شود که گفته‌اند یا توافق نمی‌شود یا توافق  در دومرحله صورت می‌گیرد.

 

نادران با بیان اینکه اگر چرخهای هسته‌ای در کشور نچرخد، هیچ چیز دیگری در کشور نخواهد چرخید،گفت: ماهواره‌هایی که به فضا می‌فرستیم زمانی می‌توانند سال‌ها در مدار زمین بمانند که سوختشان از سوخت جامد به سوخت هسته‌ای تبدیل شود و برای این منظور به غنی سازی 56 درصد نیازمندیم.

 

آمریکایی از شاه هم جاسوسی می کردند

نمانیده مردم تهران در مجلس گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند به ما اعتماد ندارند، ما نیز سال‌ها پیش گفته‌ایم که به آمریکا اعتماد نداریم.

 

وی با بیان اینکه باید دشمنی آمریکا را به معنای واقعی کلمه باور کنیم، گفت: آمریکایی‌ها حتی به شاه هم اعتماد نداشتند و در جریان فتح لانه جاسوسی مشخص شد مکالمات شخص محمدرشاه را هم شنود می‌کردند.

 

مهار نقدینگی و سقوط ارزش سهام در بورس

نادران با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری، اکثریتی به روحانی رأی دادند و مجلس هم همه گونه همکاری را برای شکل‌گیری کابینه و خدمت به مردم انجام داد گفت: در حوزه اقتصاد اتفاق اساسی افتاد، راهبرد اساسی دولت بر این شد که با مهار نقدینگی که اقدامی ارزشمند است، بتواند افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها را مهار و فشار بر مردم را کم کند ولی این سیاست به تنهایی ناقص است زیرا مهار نقدینگی به طور مستقیم بر روی تولید اثر می‌گذارد و بورس آسیب می‌بیند؛ وقتی سودآوری کارخانجات کاهش یابد ارزش سهام آنها هم کمتر می‌شود.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: هر کسی می‌تواند هر کاری انجام دهد و در انتها بگوید در راستای اقتصاد مقاومتی است؛ دولت به جای اعتنا به این سیاست‌ها و حرکت در مسیر صحیح اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور، به مذاکرات هسته‌ای دلخوش کرده است

 

روز که شهرام جزایری500میلیون تومان پول به نمایندگان مجلس ششم پول داد

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به طرح گسترده مباحث فساد اقتصادی توسط رسانه‌های اصلاح طلب گفت: رسانه‌های اصلاح طلب زمانی که شهرام جزایری 500 میلیون تومان به نمایندگان مجلس ششم می‌داد، کجا بودند و چرا صدایشان در نمی‌آمد.

 

نادران با تاکید بر اینکه باید دامن نظام را از وجود مفاسد اقتصادی پاک کنیم، خاطرنشان کرد: حساسیت نظام جمهوری اسلامی به بحث فساد باید چند برابر کشورهای دیگر باشد چراکه هم دشمنان غرض وری نسبت به انقلاب دارند و هم ما مدعی حکومت اسلامی هستیم و وجود فساد در سیستم اداری شایسته نظام اسلامی نیست.

 

وی با بیان اینکه کرباسچی و شهرام جزایری به نمایندگان مجلس ششم در چندین مرحله پول دادند افزود: شورای نگهبان باید مسئله 170 نماینده را که رحیمی مطرح کرده است را بررسی کند تا در صورت اثبات دریافت پول خلاف، با آن‌ها برخورد کند.

 

به تیم مذاکره کننده اعتماد داریم

 

الیاس نادران با مذاکرات تیم هسته ای با1+5تصریح کرد: توقع نداریم دولت تمام جزئیات توافقات  را به نمایندگان بگویند اما توقع داریم مقامات مذاکره کننده  واقعیتهای توافق را بدانند.

 

وی بیان اینکه دلمان به تیم مذاکره قرص است و به آنها اعتماد داریم، تصریح کرد: تیم مذاکره کننده باید مراقب باشدکه بایک دشمن مذاکره می‌کند و نه یک شریک تجاری.

 

نادران تصریح کرد: اگر مواردی که مقام معظم رهبری مطرح کردند در توافق لحاظ شود مجلس از آن حمایت می‌کند اما اگر اینگونه نباشد طی طرحی همه توافقات انجام شده را بلااثر خواهدکرد.

از سال89پیگیرفساداقتصادی مهدی هاشمی بوده ایم

وی با اشاره به اینکه مجلس در برخی موارد در بحث نظارتی خود درباره مفاسد اقتصادی ضعیف عمل کرده است، گفت: در پرونده بابک زنجانی و پرونده سه هزار میلیاردی مجلس زمانی که متوجه ماجرا شد اولین قوه‌ای بود که اقدام کرد وطی نامه‌ای خواستار دستگیری بابک زنجانی شد.

 

نادران خاطر نشان کرد: در پرونده بابک زنجانی تا زمانی که کذب ادعاهای وی در انتقال وجوه به بانکهای خارجی ثابت نشده بود، به دلیل امنیتی بودن پرونده نمایندگان مجلس حق ورود به مسئله را نداشتند.

نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس از سال 89پیگیر پرونده مهدی هاشمی بوده است، خاطرنشان کرد: در سال 89 نمایندگان مجلس در نامه‌ای با 216امضاپرونده مهدی هاشمی را به اطلاع قوه قضائیه رساندند.

مبارزه با فساد اقتصادی با بیانیه نمیشود

وی با تاکیدبر اینکه اقدامات عملی در مبارزه بافساد اقتصادی لازم است، تصریح کرد: نامه‌های نوشته شده توسط نمایندگان درحد بیانیه است و مبارزه با فساد اقتصادی سازوکار قوی تری را لازم دارد.

 

ناپدیدشدن کلیدی ترین فرد پرونده مهدی هاشمی

نادران گفت: کلیدی‌ترین فرد ماجرای فساد مهدی هاشمی که عامل انتقال پول‌ها به ایران بوده است، ناپدید شده است، و علیرغم اینکه می‌گویند کشته شده است هیچ سند رسمی در این باره وجود ندارد.

 

ادله کافی برای صدور حکم قاطع وجود دارد

وی گفت: در پرونده مهدی هاشمی ادله کافی ازجمله حسابهای بانکی و اعتراف‌های طرف نروژی وجود دارد وتوقع داریم علیرغم تاخیر در صدور حکم، قوه قضائیه حکم قاطعی در این باره صادر کند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صدور حکم برائت برای مهدی هاشمی، می‌تواند یک فاجعه برای قوه قضائیه باشد و قاضی این پرونده باید از شهامت بالایی برای صدور حکم برخودار باشد و فقط به خدا توکل کند.

 

نادران با اشاره به اینکه در پرونده رحیمی نیز فشار بر روی قوه قضائیه زیادشده بود،گفت: فشار برخی افراد وجریان‌ها در پرونده مهدی هاشمی بسیار زیاد است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: هر کسی می‌تواند هر کاری انجام دهد و در انتها بگوید در راستای اقتصاد مقاومتی است؛ دولت به جای اعتنا به این سیاست‌ها و حرکت در مسیر صحیح اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور، به مذاکرات هسته‌ای دلخوش کرده است

 

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به ماجرای یکشنبه سیاه مجلس گفت: در ماجرای یکشنبه سیاه که در روز استیضاح شیخ الاسلام وزیرکار، رفاه وامور اجتماعی پدید آمد هم رفتار احمدی‌نژاد اشتباه بود و هم لاریجانی.

 

وی بااشاره به اینکه اصولگرایان از احمدی‌نژاد تا قبل از ماجرای مشایی و قهر 11روزه علی رغم اختلاف سلیقه حمایت کردند، افزود: حمایت از کسی معنا دارد که راه خودرا با ولایت تنظیم کرده باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری