مایکل مک کول، نماینده جمهوریخواه امریکایی از تگزاس درباره حضور حدود ۲۰ هزار پیکارجوی خارجی عضو گروه تروریستی داعش که در سوریه و عراق می جنگند هشدار داد و گفت ۵۰۰۰ نفر از آنها گذرنامه‌های غربی دارند و می توانند به امریکا سفر کنند.

به گزارش قم خبر ، پرس تی وی، رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان امریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه سی بی اس نیوز افزود: «صدها آمریکایی برای جنگیدن به منطقه سفر کرده اند و برخی از آنها (به امریکا) بازگشته اند.»


وی با اشاره به وحشیگری داعش افزود: «لازم است آنها را از مبادی ورودی دور نگهداریم و آنانی که از این مبادی گذشته و وارد (کشور) شده اند را تحت نظر بگیریم.»

این نماینده جمهوریخواه امریکا ادامه داد مقامات آمریکایی نمی خواهند شاهد آنچه در پاریس اتفاق افتاد باشند.

مک کول ضمن انتقاد از دولت باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا به دلیل جدی نگرفتن تهدید این شبکه تروریستی گفت:«حملات هوایی محدود، موفقیت را محدود کرده است. این سیاست مهار است، سیاست تنزل و نابودی دشمن نیست.»

آمریکا و متحدان این کشور هزاران حمله هوایی در سوریه انجام داده اند اما این حملات نتوانسته است مانع گسترش فعالیت گروه داعش در این کشور جنگ‌زده شود.

این موجب شده است که برخی از قانونگذاران جمهوریخواه امریکا استراتژی این کشور در قبال داعش را زیر سوال ببرند و به کاخ سفید برای اعزام نیرویی کوچک که در داخل سوریه تهاجمات زمینی ضد داعش را رهبری کند فشار آورند.

تروریست های داعش که در ابتدا در سال ۲۰۱۲ توسط سازمان سیا برای بی ثبات کردن دولت سوریه در اردن آموزش داده شدند در مناطق تحت کنترل خود جنایاتی هولناک مرتکب شده اند.

گروه تروریستی داعش که اتباع چندین کشور غربی نیز عضو آن هستند، کنترل مناطق مختلفی از عراق و سوریه را در اختیار دارد و در مناطق تحت کنترل خود مرتکب جنایات هولناکی علیه همه‌ جوامع و اقلیت‌ها از جمله شیعیان، سنی‌ها، کردها و مسیحیان شده است که از جمله آنها می‌توان به مصلوب کردن و سر بریدن در ملاء عام اشاره کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری