وضعيت كانديداتوري «حسن روحاني» و «اكبر هاشمي رفسنجاني» براي انتخابات آينده مجلس خبرگان موجب اختلاف كارگزاران و گروه اعتدال شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از پارس، از يك طرف گروه كارگزاران معتقد است آقاي هاشمي رفسنجاني راي اول تهران در انتخابات خبرگان را خواهد داشت و از طرف ديگر، گروه اعتدال(حلقه اطرافيان حسن روحاني) همين باور را در مورد حسن روحاني دارند.


از طرف ديگر هر دو گروه از ترس اينكه ممكن است نامزد مورد نظرشان در تهران نتواند آراي لازم را بدست آورد فرد رغيب را تشويق به كانديداتوري از استانهاي ديگر مي كنند.

بر همين اساس گروه كارگزاران تلاش دارد تا حسن روحاني از استان «سمنان» در انتخابات خبرگان رهبري شركت نمايد. از طرف ديگر گروه اعتدال نيز به دنبال آن است كه هاشمي رفسنجاني از استان «قم» يا «كرمان» نامزد انتخابات خبرگان شود.

در حال حاضر حسن روحاني و اكبر هاشمي رفسنجاني نماينده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبري هستند.

حلقه اعتدال بر اين باورند كه هاشمي رفسنجاني ديگر هيچ جايگاهي در قدرت در آينده نظام ندارد و از طرف ديگر باید اقدامی انجام دهیم که آقای روحانی نفر اول انتخابات خبرگان بشود و این خیلی برای «فعالیت های آتی» و «شخص روحانی» مهم است که به عنوان نفر اول تهران، وارد مجلس خبرگان بشود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری