کد خبر: 13371

رئیس موسسه سیره شهدا:

رئیس موسسه سیره شهدا با اشاره به تحریم های ایجاد شده توسط آمریکا و دشمنان علیه ملت ایران گفت: ملت ما از تحریم آمریکا و اروپا ترسی نداریم بلکه ما از تحریم خداوند باید بترسیم.

به گزارش قم خبر، حجت الاسلام مهدی ماندگاری در سال 1343 در شهر مشهد مقدس  دیده به جهان گشود، وی درس خارج فقه و اصول را نزد  اساتید برجسته حوزوی نظیر حضرات آیات فاضل لنکرانی ، شیخ جواد تبریزی ، وحید خراسانی و جوادی آملی تلمذ کرد.

 

حجت الاسلام ماندگاری مسول سابق نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت و عضو هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا است و رئیس این موسسه است ، ایشان همچنین کارشناس دینی  برنامه سمت خدا است که در این برنامه به تبیین مباحث دینی و اعتقادی می پردازد.

 

 

دست دوستی با دشمن توسط مسئولان سوال بر انگیز  است

 

رئیس موسسه سیره شهدا  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته ای اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از ابتدا به مذاکره با آمریکا خوشبین نبودند و آن را  بی نتیجه می دانستند و تاکید داشتند که گروه مذاکره کننده غربی با کشور ما  پای مذاکره نمی مانند و کنگره آمریکا هم با عملکرد خود بر این موضوع صحه گذاشت و  آبروی خود را با دست خودشان بردند، ما از عملکرد  مسئولان کشور تعجب می کنیم که براساس خون شهدا بر جایگاه مسئولیت قرار گرفته اند  چرا به هر دلیل می خواهند با دشمن دست دوستی بدهند.

 

مذاکره باید بر مبنای پایداری و اصول ارزش ها باشد

 

حجت الاسلام ماندگاری  با بیان این که مذاکره با کفر و شرک ایرادی  ندارد افزود: مذاکره کردن با کفار  مشکلی ندارد و حتی پیامبر(ص) در صلح حدیبیه با دشمنان مذاکره کردند امام حسن(ع) با معاویه مذاکره کرده و معاهده می نویسند ،امام حسین(ع) تا قبل از روز عاشورا با معاویه مذاکره می کنداما مذاکره باید بر مبنای پایداری بر اصول و ارزش ها باشد.

 

 

وی بیان کرد: مذاکره کردن یک موضوع است و برائت را سست کردن موضوع دیگری است، ما می توانیم با دشمنان و کفر و شرک  مذاکره کنیم اما دست در دست دشمن ندهیم و برادر گونه او را در آغوش نگیریم و با یکدیگر در کنار  ساحل قدم نزنیم، مقام معظم رهبری هم فرمودند که مذاکره کنید هرچند که من خوش بین نیستم نرمش قهرمانانه نشان دهید اما خود را در برابر دشمنان خوار و ذلیل نکنید.

 

ملت ما هیچ گونه لبخندی با جان کری ندارد

 

رئیس موسسه سیره شهدا عنوان  کرد: مقام معظم رهبری فرمودند خطاب به تیم مذاکره کننده فرمودند لبخندهایی که در مذاکرات می زنید مناسب شما نیست ، ما با جان کری لبخندی نداریم و نیازی به این لبخندها نداریم، اصول و روش ما همانند سخن شهید مطهری است که فرمود  آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیرچون ما نیازی به لبخند دشمنان نداریم.

 

مردم  ما از تحریم آمریکا ترسی ندارند، ما از تحریم خداوند می ترسیم

 

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به تحریم های ایجاد شده توسط آمریکا و دشمنان علیه ملت ایران تصریح کرد: ملت ما  از تحریم آمریکا و اروپا ترسی نداریم بلکه ما از تحریم خداوند باید بترسیم، اهانتی که به ساحت مقدس   رسول خدا(ص) انجام شد هشدار به مسئولان است ، اگر مسئولان ما نعوذبا الله ارزش خون شهدا را کنار بگذارند و با دشمن دست برادری بدهند پس برائت ما کجا رفته است .

 

وی با تاکید بر پایداری بر اصول و ارزش های دینی اظهار داشت: خداوند به پیامبر(ص) فرمود اگر پای خود را از چارچوب دین کج بگذاری رگ حیاتت را می گیرم، پیامبر(ص) به کارگزاران خود گفت اگر برخلاف مسیر الهی حرکت کنید هر چه به شما داده ام پس می گیرم و امام خمینی (ره) فرمود هرکه برخلاف مسیر آرمان های انقلاب اسلامی حرکت کند هرچه به او داده ام از او پس می گیرم چون در مجموع  ملاک حرکت در مسیر الهی است .

 

ملت ما اگر تخطی از مسئولان ببیند رای خود را پس خواهند گرفت

 

رئیس موسسه سیره شهدا بیان کرد: امت اسلامی ایران هم  به همه مسئولان می گوید اگرخدای نکرده پای خویش را از حدود اسلامی و قانون اساسی و ولایت فقیه کج بگذارند و از ارزش ها تخطی کنند ملت هم هرچه به مسئولان داده است پس می گیرد، ملت ما به مسئولان رای داده است و آن رای را هم  پس می گیرد.

 

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به سخنان مطرح شده خود در مشهد مقدس عنوان کرد: آن موضوعی که من در مشهد مطرح کردم قصد جسارتی به مسولان را نداشتم و گفتم اگر باور نمی کنید بنی صدر را ببینید که ملت 11 میلیون رای بنی صدر را پس گرفتند و بنی صدر مجبور شد با بی آبرویی و لباس زنانه از کشور خارج شود، ملت ما دولت بازرگان را به خاطر امام خمینی(ره) تائید کرد اما پس از این که نظر امام خمینی(ره) نسبت به بازرگان تغییر کرد ملت هم دولت بازرگان را تائید نکردند.

 

مسئولان تا زمانی که در خط انقلاب و نظام باشند مورد حمایت ملت هستند

 

وی با تاکید بر این که مسئولان باید در مسیر  ارزش ها و اصول انقلابی حرکت کنند تصریح  کرد: قطب زاده که وزیر امور خارجه بود و در یک کودتا دست داشت و پا روی ارزش ها گذاشت اعدام شد ، منتظری قائم مقام رهبری هنگامی که از خط امام خمینی(ره) جدا شد توسط ملت کنار گذاشته شد و این نکات مهم نشان می دهد که ملت ما تا زمانی که مسئولان در خط انقلاب و نظام باشند پشتیبان و حامی آن ها هستند.

 

نباید به دشمن فرصت داد تا به مقدسات دینی ما توهین شود

 

رئیس موسسه سیره شهدا خاطر نشان کرد: مسئولان امروز از مسئولان دیروز و از قائم مقام رهبری بالاتر نیستند وما گفتیم  تا هنگامی که مسئولان در خط ولایت و اسلام و شهدا و ارزش ها حرکت کنند نوکر آن ها هستیم اما اگر پای خود را کج بگذارند و به دشمن میدان بدهندکه دشمن به مقدسات ما جسارت  کند ما طاقت تحمل جسارت به مقدسات را نداریم و هرچه به مسئولان داده ایم پس می گیریم این سخن من بود که برداشت غلط نشود.

گفت وگو از سید احمد نجفی اردبیلی

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری