کد خبر: 13349

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با سفیر اردن، تسلیت مجمع تشخیص مصلحت نظام را به مردم اردن و خانواده خلبان کشته شده به دست داعش ابلاغ کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس،‌ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (شنبه) در دیدار با سفیر اردن در ایران بر لزوم مبارزه کشورهای مسلمان با داعش تاکید کرد.


محسن رضایی در این دیدار با اشاره به این نکته که شکنجه و قتل دردناک خلبان اردنی، احساسات مسلمانان و مردم دنیا را علیه گروه تروریستی داعش بر انگیخته است، گفت: به نمایندگی از ریاست و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و از طرف نظام جمهوری اسلامی ایران، این واقعه تاسف برانگیز را به ملت مسلمان اردن و خانواده این سرباز فداکار مسلمان، تسلیت می گویم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: داعش تصور می کرد با نمایش کشته شدن فجیع یک خلبان، می تواند در دل مبارزان رعب و وحشت ایجاد کند در حالی که این اتفاق قلب‌های مسلمانان را به درد آورد و اراده مسلمین را برای از بین بردن این گروه تکفیری دوچندان کرد.

وی افزود: اعتقاد ما بر این است که آتش برافروخته شده در این رخداد دردآور، دامان داعش را خواهد گرفت و بزودی شاهد شکست آنان خواهیم بود.

رضایی با تاکید بر اینکه از میان بردن فتنه داعش در منطقه، به وسیله قوای نظامی کشورهای مسلمان، امکان پذیر است ، گفت: نیازی به دخالت نیروهای بیگانه در سرزمین های اسلامی نمی‌بینیم.

در این دیدار عبدالله سلیمان عبدالله ابورمان، سفیر اردن ضمن قدردانی از عواطف ملت ایران و تشکر از بیانیه وزارت امور خارجه در محکومیت این جنایت داعش، گفت: ابزار همدردی جنابعالی و مردم ایران، نزدیکی قلوب و دیدگاه‌های دو ملت را سبب خواهد شد و با یاری خداوند، ملت‌های منطقه، در جنگ نظامی و فرهنگی علیه تفکر تکفیری موفق خواهند شد.​​

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری