کد خبر: 13345

حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی:

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی محور صحبتهای خود رابه سبک زندگی و ارتباط آن با آن انقلاب اسلامی اختصاص دادو در انتها از همین معبر به آسیبهای برخی سیاسیون در داخل کشور گریزی است.حجت الاسلام آقا تهرانی دنیا طلبی را سبب بسیاری از خطاهای سیاسی در جامعه دانست.

به گزارش قم خبر، هفتمین شب جشن بزرگ انقلاب اسلامی در مسجدچهارمردان قم، با حضور حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی برگزار شد.

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی محور صحبتهای خود رابه سبک زندگی و ارتباط آن با آن انقلاب اسلامی اختصاص دادو در انتها از همین معبر به آسیبهای برخی سیاسیون در داخل کشور گریزی است.حجت الاسلام آقا تهرانی دنیا طلبی را سبب بسیاری از خطاهای سیاسی در جامعه دانست.

 

وقتی صحبتهای این استاد موسسه امام خمینی(ره)صحبتهای خود را با ذکر توسل و روشه حصرت اباعبدالله پایان داد.

مشروح صحبتهای وی در هفتمین  شب جشن بزرگ انقلاب در ادامه می آید:

 

تفاوت انسان شناسی اسلام و غرب

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی در مراسم جشن انقلاب درمسجد چهار مردان قم با اشاره به طرح مسئله سبک زندگی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: مبحث سبک زندگی اسلامی ریشه در مبانی دینی دارد و در بسیاری از کتب اسلامی به این مسئله در عناوین متعددی پرداخته شده است.

 

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نوع نگاه به انسان نقش مهمی دربه وجود آمدن سبک زندگی در هر جامعه ای دارد، گفت: نوع نگاه غرب به انسان، به عنوان موجودی به مثابه حیوان است و ابعاد روحانی انسان به هیچ وجه در این نوع دیدگاه مطرح نیست.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:سبک زندگی غربی نهایت سعادت انسان را در طول مدت کوتاه زندگی دنیایی می بیندو این نگرش در تناقض با نگاه اسلام به انسان است.

هدف انقلاب اسلامی راضی کردن کد خدا نیست

 

وی بااشاره به ذات استکباری ستیزانه تفکر انقلاب اسلامی تصریح کرد: هدف در انقلاب اسلامی راضی کردن کدخداو پیروی از اوباماو امثالهم نیست وطرح اینگونه مسائل ریشه در برخی ضعف‌های شخصیتی دارد.

 

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره)در انقلاب اسلامی راهی جدید را مطرح کردندودر این مسیر موفق شدندالگویی جدیددرعرصه های مختلف را به جهان عرضه کنند.

 

علت مشکلات اقتصادی به مسئولین برمی گردد

 

حجت الاسلام آقای تهرانی گفت: مشکلات اقتصادی در جامعه وجود داردو علت بسیاری از این مشکلات هم به مسئولان برمی گردد،وآنها نمی توانند از وظیفه خود دراین زمینه فرار کنند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی راه جدیدی را در جهان مدرن مطرح کردو الگویی کامل در نوع نگرش به انسان،اجتماع،سیاست و فرهنگ را ارائه نمود.

 

وی تصریح کرد: همانطور که وهابیت را استکبار جهانی به وجود آورد،در سالهای اخیر نیز همین کشورها داعش را ایجاد کردندودر حال حاضر ازاین گروه برعلیه اسلام استفاده می کنند.

اسلام هراسی  و سوال ذهنی مردم غرب از اسلام

 

دیبرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اسلام هراسی در غرب سبب کنجکاوی مردم به اسلام شده است،تصریح کرد: هرگاه اتفاقی علیه اسلام توسط رسانه های غربی طراحی می‌شود،این سوال در ذهن جوانان غربی مطرح می شود که واقعیت اسلام چیست، به همین دلیل دقیقا پس از اتفاقاتی همچون 11سپتامبر و ماجرای اخیر شارلی ابدو فروش قرآن و کتابهای مذهبی در اروپا وآمریکا افزایش پیدا می‌کند.

 

حجت الاسلام آقا تهرانی تصریح کرد: مشروعیت نظام جمهوری اسلامی به ولی فقیه است،چراکه حاکمیت بر مردم فقط حق خداوند است و او نیزاین حق را به پیامبران واماممان معصوم(ص) تفویض کرده است و در زمان غیبت این وظیفه برعهده ولی فقیه است.

 

وی با اشاره به نقش کلیدی مقام معظم رهبری در جمهوری اسلامی گفت: اگروجود مقام معظم رهبری نبود،برخی مسئولین برای رسیدن به قدرت به استخوان های هم نیز رحم نمی کردند.

 

حجت الاسلام آقا تهرانی با اشاره به اینکه دنیا طلبی سبب به وجود آمدن انحراف‌های جمعی شده است تصریح کرد:فتنه دیگری در راه است و برخی عوامل، مقدمات آن را از هم اکنون فراهم کرده اند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری