کد خبر: 13336

یک مسئول منطقه کردستان عراق از کشف بقایای اجساد ۲۳ شهروند ایزدی در شمال این کشور که احتمال می‌رود به دست عناصر گروه تروریستی داعش کشته شده باشند، خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، سخنگوی وزارت امور شهدا در اداره محلی منطقه کردستان عراق روز شنبه گفت که تیم ویژه وابسته به این وزارتخانه، دیروز گور جمعی دربردارنده اجساد ۲۳ نفر را در روستای «بردیان» در شرق منطقه زمار در غرب موصل پیدا کرد که تابستان گذشته به دست عناصر مسلح داعش کشته شدند.

این سخنگو افزود که این گور جمعی با اطلاعات یک عرب که حادثه را به چشمان خود دیده بود، کشف شد.

 «فؤاد عثمان» مدیر بخش اطلاع رسانی وزارت امور شهدا در اداره محلی منطقه کردستان عراق گفت که برخی از این اجساد که همه مرد هستند، دستانشان با نوارهای پلاستیکی بسته شده است و همه به ضرب گلوله به قتل رسیده و دراین مکان دفن شده‌اند.

نیروهای کرد روز یکشنبه گذشته، اجساد ۲۵ ایزدی را در گور جمعی در منطقه جنوب جبل سنجار پیدا کردند.

همچنین یک گور جمعی دیگر که حدود ۷۰ جسد درآن دفن شده بود، در منطقه الحردان پیدا شد.

نیروهای کرد و عراقی تحت حمایت شبه نظامیان هم پیمان، عناصر تندروی داعش را که سال گذشته کنترل مناطق گسترده در عراق به ویژه در شمال و غرب این کشور را در دست گرفت، از برخی از مناطق بیرون راندند.

بنا به اعلام سازمان عفو بین الملل، گروه داعش که جنایت‌های بسیاری را علیه شهروندان عراقی به ویژه اقلیت ایزدی مرتکب شده است، شمار زیادی از مردان را اعدام کرده و هزاران زن را به عنوان برده فروخته است.

این گروه تروریستی همچنان به اقدام‌های تجاوزکارانه خود در مناطق تحت سلطه‌اش درعراق و سوریه ادامه می‌دهد.

مدافعان حقوق بشر و سازمان ملل، بار‌ها فعالیت‌های پاکسازی نژادی و ارتکاب جنایت‌های ضد بشری داعش را افشا کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری