کد خبر: 13328

وزیر امور خارجه کشورمان از رسانه‌های داخلی به دلیل انعکاس اخبار رسانه‌های خارجی به رغم تکذیبیه آن خبر توسط این وزارتخانه، انتقاد کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف در پاسخ به سوالی در خصوص ادعای امروز رویترز، بار دیگر این ادعاها را تکذیب کرد و گفت: انتشار اخبار غیرواقعی و دروغ با اغراض خاص از سوی رسانه های بیگانه و بنگاه های خبرپراکنی آن هم در این مقطع تعجب برانگیز نیست.

آقای ظریف افزود: بلکه تعجب اصلی از برخی دوستان و رسانه های داخلی ا ست که برغم تکذیبیه رسمی مقامات وزارت خارجه و علم به ماهیت دروغ چنین ادعاهایی باز هم به بازنشر آن می‌پردازند.

این توضیحات وزیر امور خارجه کشورمان توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی منتشر شد.

خبرگزاری رویترز امروز به نقل از ۳ مقام ایرانی مدعی شد که وزیر امور خارجه ایران به همتای آمریکایی خود هشدار داده که شکست مذاکرات هسته ای دولت عملگرای حسن روحانی را به خطر می‌اندازد.

بر اساس این گزارش، ۳ مقام رسمی ایرانی گفته‌اند که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در چندین نشستی که طی هفته های اخیر با جان کری وزیر خارجه آمریکا داشته، نگرانی های خود را نسبت به افول سیاسی دولت روحانی اعلام کرده است. ایران همچنین نگرانی خود در خصوص این مساله را با سایر قدرت های غربی در میان گذاشته است.

یک مقام ارشد آمریکایی، دریافت این چنین هشدارها از سوی ایرانی ها را رد کرده است. این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده، به رویترز گفت: ما ارزیابی سیاست ایران را به ایرانی‌ها واگذار می‌کنیم ولی این شایعه نادرست است.

آقای ظریف در واکنش به این خبر گفت: در هیچ یک از ملاقاتهای انجام شده به هیچ وجه مباحث داخلی مطرح نشده و مطلب منتشر شده در این زمینه کذب محض است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری