کد خبر: 13327

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ایران اثرگذارترین کشور جهان است،گفت: تصمیم‌گیری‌های بزرگ جهانی بدون ایران میسر نیست.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، علیرضا زاکانی امشب در جمع آذری‌های مقیم رشت در مسجد امام حسن مجتبی(ع) این شهرستان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی برای حزب الله لبنان پیغام فرستاد تا تلافی جویی را ادامه ندهد، اظهار داشت: اسرائیل امروز ذلیل شده و توان مبارزه با حزب‌‌الله را ندارد.


وی با بیان اینکه راه حل مبارزه با تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن وحدت و دست به دست هم دادن است، افزود: برکات انقلاب اسلامی فوق‌العاده و غیرقابل تصور است و امروز ایران اثرگذارترین کشور جهان است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به عنوان گامی بلند استبداد داخلی را نابود کرد، گفت: نظام سلطه با پیروزی انقلاب اسلامی با چالشی جدی مواجه شد.

زاکانی با اشاره به نقش بی‌بدیل حضرت امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با حضور گسترده مردم و در نهایت ناباوری شرق و غرب به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی منشا تحول بزرگ در منطقه و جهان بود، خاطرنشان کرد: غیرت دینی و اعتقادی آذری‌ها نقش مهمی در پیدایش انقلاب اسلامی داشت.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه لشکر عاشورا و تیپ بیت المقدس آذری‌ها در دوران دفاع مقدس درخشیدند، اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامی در جایگاهی قرار گرفته که همه چشم‌های جهانیان به آن خیره شده است.

زاکانی با تصریح بر اینکه نظام سلطه تا سال ۵۷ دنیا را بین شرق و غرب تقسیم کرده بود، افزود: تنها وجه اشتراک غرب و شرق در آن زمان برخورد با انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه بزرگترین گناه ما این است که به اسلام ناب تمسک کردیم، گفت: ملت ایران با ایمان به حقانیت خدا، استقلال و آزادی را پاس داشتند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۷۰ هزار مستشار از کشورهای غربی و آمریکا از ما حق توهش دریافت می‌کردند، تصریح کرد: آنها در حالی که اداره امور افراد جامعه را بر عهده داشتند برای خودش حق توهش دریافت می‌کردند که این توهینی بزرگی برای ملت ایران بود.

زاکانی با بیان اینکه تمام تلاش غرب نابودی انقلاب اسلامی بود، گفت: در دوران دفاع مقدس ۴۲ کشور به صورت مستقیم به عراق کمک می‌کردند و ما از ۱۱ کشور دنیا اسیر داشتیم.

وی با بیان اینکه ملت رشید آذری‌زبان همواره در صحنه‌های حساس انقلاب اسلامی همراه و پشتیبان ولی فقیه بودند، افزود: امروز بعد از ۳۶ سال انقلاب اسلامی ایران به الگویی برای مستضعفان جهان در مقابله با نظام سلطه تبدیل شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قبل از انقلاب برده و سپرده غرب به آمریکا بودیم،گفت: ایران امروز رتبه نخست تاثیرگذاری را در جهان و در بین مسلمانان و مستضعفان جهان دارد.

زاکانی با بیان اینکه اهمیت و عظمت ایران در شمال آفریقا و غرب آسیا بر همه نمایان شده است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در افغانستان هزار میلیارد دلار و در عراق هزار و ۷۰۰ میلیارد دلار هزینه کردند ولی در نهایت ایران اثرگذاری به مراتب بیشتری در عراق و افغانستان دارد.

وی با بیان اینکه امروز در شرایط خاص و حساسی قرار داریم، گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید فرمودند وضعیت فعلی حساس‌تر از دوران دفاع مقدس است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری