مقام‌های عراقی اعلام كردند كه به شركت‌های سرمايه گذاری ايرانی امتيازها و فرصت های بيتشری ارائه خواهند داد.

به گزارش قم خبر به نقل از مبادلات، سازمان سرمايه گذاري بغداد امروز شنبه با اشاره به فرصت هاي سرمايه گذاري در اين كشور،‌ تأكيد كرد كه از حضور شركت هاي ايراني در عراق استقبال مي كند.


به گزارش مبادلات، يكي از اعضاي سازمان سرمايه گذاري بغداد با اعلام اين مطلب تأكيد كرد كه سازمان متبوعش فرصت هاي بيشتري براي فعاليت در اختيار شركت هاي ايراني قرار خواهد داد.

ثائر الفيلي با اشاره به روابط و پيوندهاي تاريخي ميان دو ملت ايران و عراق، افزود: شمار زيادي از شركت هاي سرمايه گذاري ايراني موفق به عملي كردن پروژه هاي سرمايه گذاري واگذار شده به آنها شده اند.

عراق طي روزهاي گذشته ميزبان اولين كنفرانس بين المللي سرمايه گذاري به منظور جذب سرمايه گذاران خارجي براي فعاليت در حوزه هاي مختلف اقتصاد اين كشور بوده است.

دولت عراق مي كوشد با ارائه مشوق هاي اقتصادي،‌ سرمايه گذاران خارجي را به فعاليت در اين كشور تشويق نمايد. در لايحه بودجه سال جاري ميلادي عراق، بندي تحت عنوان تشويق سرمايه گذاري خارجي گنجانده شده است.

افزون بر اين،‌ با توجه به اداره شدن عراق به صورت فدرال، دولت هاي محلي در استان هاي مختلف اين كشور، از شركت هاي سرمايه گذاري به منظور فعاليت در استان ها و اجراي پروژه هاي مختلف در آنها دعوت كرده اند.

عراق به علت همجواري با ايران و نيز اشتراكات فرهنگي و مذهبي و نيز پتانسيل هاي موجود در بخش هاي مختلف اقتصادي اين كشور، حوزه بسياري جذابي براي سرمايه گذاري شركت هاي ايراني به شمار مي رود. اين امر به ويژه درباره استان‌هاي هم مرز با ايران نظير واسط، ذي قار،‌ ميسان، العماره و بصره و نيز دو استان مذهبي يعني نجف و كربلا بيشتر مصداق مي‌يابد. امنيت نسبي اين استان ها و ديگر اشتراكات ميان دو كشور، باعث مي شود تا سرمايه گذاران ايراني در مقايسه با ديگر سرمايه گذاران خارجي،‌ از امتيازهاي بيشتري برخوردار باشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری