کد خبر: 13310

یک نشریه آلمانی با استناد به اطلاعات اداره فدرال دادگستری آلمان از جاسوسی سازمان های امنیتی آلمانی از ۲۲۹۱۷ ارتباط تلفنی و اینترنتی در سال ۲۰۱۳ به منظور اثبات برخی جرائم خبر داد.

به گزارش قم خبربه نقل از تسنیم، بر اساس گزارشی از نشریه بیلد در سال ۲۰۱۳ به منظور اثبات جرم و بر اساس دستور سازمان های تحقیقات جرائم آلمان ۲۲۹۱۷ ارتباط اینترنتی و تلفنی در آلمان مورد جاسوسی قرار گرفته است.


نشریه بیلد آلمان با استناد به اطلاعات اداره فدرال دادگستری آلمان گزارش داد که در سال ۲۰۱۳، ۱۹۶۷۰ تلفن موبایل، ۵۰۳۳ کامپیوتر و ۳۲۷۱ خط تلفن ثابت در آلمان مورد جاسوسی قرار گرفته است. در اکثر موارد مسئله اثبات جرم برای باند سرقت، قتل و تقلب به عنوان دلیل این جاسوسی ها مطرح شده است.

چندی پیش نیز نشریه دی سایت در گزارشی نوشت: سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND) روزانه ۲۲۰ مکالمه تلفنی را شنود کرده و در برخی موارد اطلاعات جمع آوری شده را در اختیار سازمان های جاسوسی آمریکایی از جمله آژانس امنیت ملی آمریکا قرار می داده است.

بر اساس این گزارش این اطلاعات از ۵ مرکز مختلف در سرتاسر آلمان جمع‌‌آوری می‌شود. بخش عمده‌ای از اطلاعات طی چند هفته پاک می‌شود اما تقریبا یک درصد از تماس‌های خارجی نگهداری شده و برای تحلیل کردن بایگانی می‌شود.

بر اساس گزارش سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND) ظاهرا انتقال داده‌ها به آژانس امنیت ملی آمریکا که در قالب عملیاتی موسوم به "ایکونال" انجام می‌گرفته است، با کمک دفتر صدر اعظم آلمان محقق می‌شده است.

در قالب این عملیات سازمان اطلاعات امنیت آلمان از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ اطلاعاتی را از یک مرکز مهم اینترنتی در فرانکفورت به آژانس امنیت ملی آمریکا منتقل می‌کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری