کد خبر: 13247

قم خبر گزارش می‌دهد/

معاون سیاسی و امور بین الملل وزیر امورخارجه همچنین در پاسخ به پرسشی درباره خبر برخی رسانه ها مبنی بر درخواست وزارت دفاع امریکا برای اختصاص بودجه حدود ده میلیارد دلاری برای مقابله با برنامه موشکی ایران افزود: این واقعا عجیب است.

به گزارش قم خبر، پس از انتشار خبر صدور مجوز تکخوانی وزارت ارشاد به یک خواننده زن اقشار مذهبی و به ویژه مراجع عظام تقلید در برابر این اقدام ضداسلامی و ضدفرهنگی وزارت ارشاد

آیت الله مکارم شیرازی: ارزش‌های انقلاب را یکی پس از دیگری زیر سؤال می‌برند

آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه این هفته خود با انتقاد شدید از وزارت ارشاد در صدور مجوز خوانندگی به زنان در سخنان خود ارزش‌های انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داد و از اقدامات نسنیجده و نادرست وزارت ارشاد که زمینه کمرنگ شدن این ارزش‌ها را فراهم می‌کند انتقاد کرد.
 
مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: وزارت ارشاد ارزش‌های انقلاب را یکی پس از دیگری زیر پا می‌گذارد، داد مردم بلند شده؛ همه روز شکایات و گلایه‌های متعدد به دفتر ما می‌رسد که وزارت فرهنگ ارشاد که پسوند اسلامی را هم یدک می‌کشد چرا ارزش‌های انقلاب را یکی بعد از دیگری زیر پا می‌گذارد.
 
استاد برجسته حوزه علمیه خطاب به دست اندرکاران وزارت ارشاد با بیان اینکه مردم بویژه مردم انقلابی را عصبانی و ناراضی نکنید، گفت: همین مردم انقلابی بودند که انقلاب کردند؛ ناراحت کردن آن‌ها آثار بسیار بدی را به دنبال دارد.
 
وی تصریح کرد: به مسائل بی‌اهمیت و بی‌ارزش اهمیت می‌دهند، مردم از ما توقع دارند که تذکر دهیم؛ امیدواریم این تذکرات سبب هوشیاری شود، روی مردم انقلابی باید بیش از همه حساب کرد.
 
آیت الله مکارم شیرازی افزود: امیدواریم خدای متعال به همه ما هوش و عقل برای درک واقعیات و عمل مطابق آن عنایت فرماید.

در ادامه درس خارج فقه مراجع که ۴ شنبه‌ها صبح در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود آیت الله نوری همدانی نیز از این اقدام وزارت ارشاد به شدت انتقاد کرد.

آیت الله نوری همدانی: مانع اقدام صدرومجوز برای تکخوانی زنان هستیم

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به صدور مجوز برای تک خوانی زنان از سوی وزارت ارشاد، این اقدام را محکوم کرد و گفت: این انقلاب اسلامی و دینی است؛ حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بار‌ها تاکید می‌کردند‌ای علما به داد اسلام برسید.

استاد برجسته حوزه علمیه اظهار داشت: هر جریانی که بر خلاف امام و اسلام باشد مورد تایید نیست، ما اجازه نمی‌دهیم برخی مسائل خلاف شرع با صدور مجوزهایی که ارشاد برای آن می‌دهد معمول و مرسوم شود و جلوی آن را می‌گیریم.

وی تاکید کرد: خواندن زنان در برابر مردان به نص صریح قرآن حرام است و در این بین فرقی بین تک خوانی و همخوانی وجود ندارد؛ بنابراین وزارت ارشاد حق ندارد چنین مجوزی بدهد، مردم نیز چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نمی‌دهند.

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: هر فیلم و جشنواره و برنامه‌ای که متضمن ارزش‌های انقلاب باشد ما از آن حمایت می‌کنیم اما اگر این گونه نباشد ما با آن مخالفیم و جلوی آن را می‌گیریم و به وزارت ارشاد اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: بحمدلله حوزه علمیه قم که از اول همراه با انقلاب و امام بود امروز هم همراه و همگام با رهبر معظم انقلاب است و موید نظام و رهبری و کاملا بیدار و هوشیار است.

آیت الله نوری همدانی افزود: تاکید می‌کنیم هر فیلم و برنامه‌ای که بخواهد بر خلاف اسلام باشد و وزارت ارشاد بخواهد به آن مجوز دهد جلوی آن را می‌گیریم.

این مرجع تقلید اضافه کرد: ما طرفدار اسلام هستیم و کاری به دولت‌ها نداریم، هر کس بر اساس قواعد اسلام گام بردارد حامی او هستیم، در دولت قبل نیز موضع ما همین بود؛ اگر بنا باشد امروز نتوانیم جلوی این را بگیریم فردا چطور می‌توانیم جلوی دیگر منکرات را بگیریم.

آیت الله علوی گرگانی: نباید اجازه دهیم عده‌ای اهداف امام و انقلاب را به بیراهه بکشانند


این مرجع تقلید شیعیان نیز در دیدار با در دیدار اعضای برگزار کننده کنگره شهدای بسیج دانشجویی استان قم نیز به این موضوع اشاره کرد.

آیت‌الله علوی گرگانی با اعتراض نسبت به تک خوانی خواننده‌های زن در کشور و مجوز وزارت ارشاد به انتشار آلبوم تک خوانی بانوان، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم برخی‌ها اهداف امام و انقلاب را به بیراهه بکشانند و عزت زنان جامعه را به بازی بگیرند چرا که یکی از اهداف امام خمینی (ره) از انقلاب اسلامی تکریم زن و مقام زن در جامعه است.

آیت الله صافی گلپایگانی: مسئولان مسائل فرهنگی و اخلاقی مردم را مورد توجه قرار دهند

در ادامه انتقادهای مراجع و علما از عملکرد وزارت ارشاد، آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی نیز از صدور مجوزهای خلاف شرع از سوی این وزارتخانه ابراز نگرانی کرد.
 
این مرجع تقلید تاکید کرد: مردم با ایمان و دلسوزان انقلاب اسلامی توقع دارند مسئولین وزارت ارشاد به وظایف دینی خود عمل نموده و جلوی منکرات و محرّمات را بگیرند.

آیت الله صافی گلپایگانی تاکید کرد: وزارت ارشاد اسلامی وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارد. شیوع بعضی از منکرات در جامعه موجب تضعیف نظام اسلامی است. منکر هرگز با مجوّز نهادی، معروف و مشروع نخواهد شد.

این مرجع تقلید بیان داشت: دولتمردان ما‌‌ همان طور که به مسائل اقتصادی و رفاه و آسایش مردم باید توجه داشته باشند، به مسائل دینی و اخلاقیات در جامعه هم باید توجه بیشتری نمایند.

آیت الله سبحانی: این گله را به گوش این آقا برسانید که آیا تو اهل فتوا هستی؟

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید نیز در جریان دیدار دکتر قالیباف و هیأت همراه از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به صدور مجوز برای تک خوانی بانوان به شدت انتقاد کرد.

مرجع تقلید شیعیان افزود: بنده بسیار گلایه‌مند هستم که فرزند یک روحانی فتوایی درباره تک‌خوانی بانوان می‌دهد؛ یعنی تمام مشکلات ما حل شده و تنها این مشکل باقی مانده است که دختری بیاید و تک خوانی بکند؟ چقدر برای ما زننده است؛ این فتوا به کشورهای همانند امارات و دیگر کشورهای عربی می‌رود و بر می‌گردند می‌گویند که این‌ها دروغ می‌گویند و ادعا می‌کنند که اسلامی هستند؛ ولی نمی‌‌دانند که این حرف یک نفر است حرف نظام نیست.

آیت‌الله سبحانی خطاب به حاضران تأکید کرد: این گله را به گوش این آقا برسانید که آیا تو اهل فتوا هستی؛ ما مجلس، قانون، شورای نگهبان داریم که باید این‌ها صحبت کننده نه تو؛ جای گله است، ایشان از این کار استغفار کند، یعنی حرفش را پس بگیرد و بگوید معصوم نیست و اشتباه کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری