کد خبر: 13162

«عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام»؛ این عنوانی است که مسجد جامع المهدی به عنوان میزبان سخنرانی احمدی‌‌نژاد برای معرفی او در دعوتنامه‌ای ارسالی برای رسانه‌ها آورده است.

به‌گزارش قم خبر ، روزنامه ایران در ستون خبرهای ویژه امروز خود که آن را با عنوان «دیگه چه خبر» منتشر می کند، در خبری با تیتر «عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت»؟، نوشت: «رئیس جمهوری سابق کشورمان و عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام»؛ این جمله است که مسجد جامع المهدی به عنوان میزبان سخنرانی احمدی‌نژاد برای معرفی او در دعوتنامه‌ای ارسالی برای رسانه‌ها آورده است.


استفاده از عنوان نامعمول «عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام» در حالی است که در چارت مجمع تشخیص چنین عنوانی پیش‌بینی نشده است. علاوه بر این، احمدی‌نژاد در دوره تصدی ریاست دولت، به‌دلیل دیدگاه انتقادی خود نسبت به ریاست مجمع تشخیص؛ بارها از حضور در جلسات مجمع خودداری کرد و رکورد غیبت ۱۷ ماهه از جلسات مجمع را به نام خود ثبت کرد.

احمدی‌نژاد ‌در یک گفت‌وگوی تلویزیونی که در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۸۸ انجام شد، درباره دلایل ‌غیبت‌ خود در جلسات مجمع ‌گفت: «نرفتن به مجمع تشخیص دلایل خاص خودش را دارد.»

البته برخی نزدیکان احمدی‌نژاد نیز دلایلی برای شرکت نکردن احمدی‌نژاد در جلسات مجمع ارائه کردند؛ از جمله علی‌اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد؛ ابتدا دلیل غیبت‌های احمدی‌نژاد در جلسات مجمع را «برنامه‌های فشرده‌ای که رئیس جمهور داشت» ذکر کرد اما پس از گذشت چند روز علت این غیبت را حضور «‌افرادی که رودر‌روی نظام و رهبری ایستاده‌اند و با مواضع، اظهارات و رفتار خود، تنور توطئه‌های دشمن علیه اسلام، کشور و مردم را گرم می‌کنند» عنوان کرد و نشستن احمدی‌نژاد در کنار این افراد و هم‌سخنی با آنها را انتظار درستی ندانست.

در دوره پس از پایان فعالیت دولت دهم نیز حضور احمدی‌نژاد در جلسات مجمع تشخیص با غیبت‌هایی همراه است و با این اوصاف، جالب است که حامیان احمدی‌نژاد، او را «عضو ارشد مجمع تشخیص مصلحت» معرفی می‌کنند.

احمدی‌نژاد همچنین دیروز در بیانیه‌ای به مناسبت دهه فجر نوشت: «شیطان و همراهان و همکاران او، با استفاده گسترده از ابزار تبلیغاتی، به یأس‌آفرینی، فریب، دروغ، سیاه‌نمایی، تفرقه‌افکنی، اتهام‌زنی به عناصر پاک و خدوم و تخریب تمام پیشرفت‌های ایران عزیز دست یازیده‌اند.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری