کد خبر: 13151

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: همایش بزرگ علمای اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی به‌ مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در نشست خبری کمیته قرآن دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، گفت: در دهه فجر امسال کمیته قرآن برعهده سازمان تبلیغات اسلامی گذاشته شده که به مناسبت دهه فجر ۱۰۰عنوان برنامه قرآنی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مساجد و هیئت‌های مذهبی خاستگاه انقلاب اسلامی هستند و لشکر انقلاب اسلامی از مسجد برخاسته، که امروز نیز تداوم گفتمان انقلاب نیز در مساجد امکان‌پذیر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در تمام مساجد خراسان جنوبی یک برنامه محوری در دهه فجر برگزار می‌شود، افزود: بیش از ۲۱ عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی با هدف آموزش و ترویج انقلاب اسلامی برگزار می‌شود که در این برنامه‌ها تلاش خواهد شد آرمان‌های انقلاب اسلامی تبیین و به نسل جدید منتقل شود.

لطفیان با اشاره به اقدامات اخیر روزنامه فرانسوی در توهین به پیامبر(ص)، گفت: امروز تکفیری‌ها پیکره اسلامی را مورد هدف قرار داده‌اند که جامعه اسلامی از این اقدامات زخمی و داغدار شده است.

وی از برگزاری همایش بزرگ علمای اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی به‌ مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این همایش ۱۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ با حضور مسئولان استان و علمای اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی در بیرجند برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مهمان ویژه این همایش آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است، ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که بدنه اجتماعی جامعه را درگیر مباحث وحدت کنیم.

لطفیان از برگزاری همایش پیاده‌روی اهل تسنن و تشیع در شهرستان درمیان با حضور آیت‌الله اراکی خبر داد و گفت: این پیاده‌روی برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود که امید است این همایش در زمینه ترویج وحدت در این شهرستان تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه نقش بانوان در پیوند اجتماعی تا امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: از نقش‌آفرینی بانوان در برخی از حوزه‌ها غفلت شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: همایش بانوان تقریبی جهان اسلام نیز ۱۶ بهمن‌ماه با حضور مدیرکل جامعه بانوان تقریب مذاهب در محل سالن غدیر بیرجند برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ترویج سبک زندگی دینی و اسلامی، بررسی نقش زنان در پیوند‌های اجتماعی و ارتقای مشارکت اجتماعی بانوان از اهداف برگزاری این همایش است.

لطفیان با تأکید بر اینکه نقش بانوان در عرصه اجتماعی نیازمند باز تعریف است، یادآور شد: در این همایش با بازتعریف نقش بانوان در عرصه اجتماعی می‌توان بسیاری از مشکلات اجتماعی را کاهش داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری