کد خبر: 13044

سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه ضمن خودداری از تروریست نامیدن طالبان، اظهار داشت که باید بین طالبان و القاعده تمایز قائل شد.

به گزارش قم خبر ؛ ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: «جاش ارنست» افزود: طالبان تاکتیک هایی را به کار می برد که به تروریسم شباهت دارد، برای مثال آنها برای پیشبرد اهداف خود به حملات تروریستی روی می آورند.


وی از طالبان به عنوان یک سازمان خطرناک یاد کرد و گفت: وزارت خزانه داری آمریکا تحریم هایی را علیه حدود دو هزار نفر از اعضا، فرماندهان و طرفداران طالبان وضع کرده است.

اقدام کاخ سفید در تمایز قائل شدن میان القاعده و طالبان با واکنش شدید جمهوری خواهان مواجه شده است.

«چارلز کراوتهامر» از مفسران محافظه کار طرفدار حزب جمهوری خواه، گفت: طالبان گردن انسان ها را می زند، به اتوبوس ها حمله می کند، خودروهای بمب گذاری شده را در بازارها منفجر می کند اما کاخ سفید آن را یک گروه تروریستی نمی نامد؛ این امر مضحک است.

برخی دیگر از تحلیلگران مسائل سیاسی نیز در واکنش به این اظهار نظر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفتند که اقدام واشنگتن در متمایز دانستن القاعده و طالبان بیش از آن که مبتنی بر واقعیت باشد بر ملاحظات سیاسی استوار است.

این تحلیلگران به مذاکرات اخیر آمریکا و طالبان برای آزادی یک عضو طالبان و یک سرباز آمریکایی اشاره می کنند حال آن که آمریکا همواره مدعی بوده که با گروه های تروریستی مذاکره نمی کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری