منابع دیپلماتیک می‌گویند واشنگتن احتمالاً برای نماینده تازه معرفی شده ایران در سازمان ملل روادید صادر می‌کند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، منابع دیپلماتیک می‌گویند انتظار می‌رود دولت آمریکا برای «غلامعلی خوشرو» که به تازگی برای نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل انتخاب شده روادید صادر کند.


وزارت خارجه ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که «غلامعلی خوشرو» به عنوان نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد انتخاب شده است. با این حال مشخص نبود که آیا واشنگتن انتخاب وی را تأیید کرده یا خیر.

خبرگزاری انگلیسی رویترز بامداد پنجشنبه از قول برخی منابع دیپلماتیک از جمله یک مقام ارشد ایرانی گزارش داد دولت آمریکا به احتمال زیاد آقای خوشرو را برای تصدی این سمت تأیید خواهد کرد.

یک مقام ارشد ایرانی به رویترز گفته انتصاب آقای خوشرو از قبل در سطح بالا بین مقامات ایران و آمریکا مورد بحث قرار گرفته بود.

یک منبع دیپلماتیک غربی هم گفت: «خوشرو قبلاً به عنوان سفیر در هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل بوده و در صورتی که اتفاق عجیبی نیفتد، وی از طرف سازمان ملل تأیید می‌شود.»

در همین حال یک مقام آمریکایی هم به رویترز گفت: «ما از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه ایران غلامعلی خوشرو را به عنوان نماینده دائم خود در سازمان ملل انتخاب کرده آگاه هستیم.»

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری