کد خبر: 12976

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، یک حلقه سه نفره را که می‌گوید برای روسیه جاسوسی و تلاش می‌کردند در شهر نیویورک خبرچین اجیر کنند را شناسایی و یکی از آنها را که هنوز در آمریکاست، متهم کرده است.

به گزارش قم خبربه نقل از ایسنا، دادستان‌های فدرال می‌گویند که ایوگنی بوریاکوف ۳۹ ساله، بخشی از این حلقه جاسوسی در آمریکا بود.


ایگور اسپوریشف و ویکتور پودوبنی که ادعا می‌شود دو عضو دیگر این حلقه هستند دیگر ساکن آمریکا نیستند.

به گزارش بی.بی.سی بوریاکوف که برای یک بانک روسی در منهتن کار می‌کرد قرار بود دوشنبه در دادگاه حاضر شود.

او متهم به تلاش برای کسب اطلاعات امنیتی درباره تحریم‌های بالقوه آمریکا علیه بانک‌های روسیه و تلاش‌های آمریکا برای توسعه منابع انرژی جایگزین (غیرفسیلی) است.

همچنین ادعا می‌شود که بوریاکوف آمریکایی‌ها را برای جاسوسی برای روسیه اجیر کرده بود از جمله چندین نفر که "کارمند شرکتهای عمده بودند" و "چند زن جوان که به یک دانشگاه عمده در نیویورک ارتباط داشتند."

ایگور اسپوریشف و ویکتور پودوبنی که به عنوان نمایندگان دولت روسیه در آمریکا مقام رسمی داشتند به همکاری با بوریاکوف از سال ۲۰۱۲ برای انتقال اطلاعات و آموزش سایر افراد اجیر شده متهم هستند.

این تحقیقات بخشی از یک پرونده مربوط به سال ۲۰۱۰ بود که به بازداشت و مبادله ۱۰ مامور روس با آمریکایی‌های متهم به جاسوسی در روسیه انجامید.

اریک هولدر، وزیر دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای گفت که این اتهامات "تعهد راسخ ما را به مبارزه با ماموران مخفی که به طور غیرقانونی مشغول جمع آوری اطلاعات و استخدام جاسوس در آمریکا هستند نشان می‌دهد."

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری