کد خبر: 12948

مشاور عالی سیاسی سپاه قم با اشاره به ترور شهید جهاد مغنیه گفت: تعرض بالگرد رژیم صهیونیستی در خاک کشور سوریه نشان‌دهنده خوی وحشی‌گری و اوج ضعف اسرائیل است که با وهمی از تهدید اقدام با ترور جهاد مغنیه کرد.

حجت‌الاسلام سید مهدی رفیعی راد که در سال 1357 در شهرستان خوی متولدشده است، پس از اخذ مدرک کارشناسی الهیات و معارف اسلامی در گرایش فقه و مبانی حقوق و گرایش به حوزه مطالعات میان‌رشته‌ای در مطالعات استراتژیک از پژوهشکده علوم دفاعی و امنیت ملی کارشناسی ارشد خود را اخذ کرده و در حال حاضر نیز مشغول به تحصیل درس خارج در حوزه علمیه قم است. وی که از اعضای بسیج اساتید است در حال حاضر به‌عنوان مشاور عالی سیاسی سپاه قم فعالیت می‌کند. وی با خبرنگار قم درباره مسائل سیاسی روز نیز گفت‌وگو کرد که ادامه در ادامه می‌خوانیم. 

حجت‌الاسلام رفیعی راد با اشاره به ماجرای توهین به پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: در جهان امروز ما با یک تقابل تمدنی مواجه هستیم، به عبارتی چهار تمدن زنده و فعال در دنیا لاجرم روبروی هم قرار می‌گیرند با توجه به تعریف روح تمدنی که امکان بر خواستن از یک سرزمین و وارد شدن در کالبد در یک سرزمین دیگر است با یکدیگر در تقابل هستند.

کارشناس ارشد مطالعات استراتژیک بابیان چهار تمدن زنده دنیا افزود: تمدن اسلامی به مرکزیت ایران، تمدن آنگلوساکسونی غرب به مرکزیت آمریکا، تمدن ارتدوکسی روسیه به مرکزیت کشور روسیه و تمدن کنفوسیوسی چین در تقابل باهم هستند، اگرچه تمدن‌های زیادی وجود دارد اما توان مقابله با یکدیگر را ندارند آن‌ها را از میز مطالعه روبه‌رویی تمدنی خارج می‌کند.

عضو بسیج اساتید قم با اشاره به معنای مرکزیت تمدن در فرهنگ عمومی تصریح کرد: موتور محرک هر تمدن مرکز تمدن است و فعالیت هر مرکز سبب فعالیت و پویایی تمدن است که در این راستا تمدن کنفوسیوسی و ارتدوکسی با تمدن غرب کنار آمده‌اند و غرب نیز پذیرفته است می‌تواند آن‌ها را مدیریت کند؛ این باور در مناسبات گسترده اقتصادی و سیاسی آن‌ها نیز نمایان است.

غرب توان رویارویی با تمدن اسلام را ندارد

وی عنوان کرد: تعارض بنیادی در چارچوب تصوری یا گفتمان غالب غرب با اسلام مانع همزیستی تمدن‌ها است و همین مسائل نیز سبب شده است تا توهین به وجود رسول رحمت به وجود بیاید.

حجت‌الاسلام رفیعی راد با اشاره به عملیات‌ تروریستی اسرائیل گفت: اقدامات سیاسی در عرصه روابط بین‌الملل مانند تصویب قطعنامه و سامان دادن تحریم‌های فلج‌کننده نیز بخشی از فعالیت‌های کارشکنانه‌ اسرائیل است.

کارشناس ارشد مطالعات استراتژیک بیان کرد: تمدن غرب برای مواجه با تمدن اسلام با یک تمدن کهن و بسیار مواجه است و برای از بین بردن این تمدن کهن باید ریشه‌های آن را از بین ببرد، مانند فردی که می‌خواهد درختی تنومند را قطع کند ریشه‌های درخت را از بین می‌برد، بنابراین تمدن اسلامی مشابه درختی تنومند است.

عضو بسیج اساتید قم تأکید کرد: غرب برای از بین بردن تمدن اسلامی نخست وحدت را از آن جامعه می‌گیرد، بی‌تردید این قاعده کار است زیرا وحدت هر سیستم و نظام بر حول محوری ثابت است که شناسایی آن و از بین برزدن آن محور سبب از بین بردن وحدت است.

وی با اشاره به محور وحدت در جهان اسلام اظهار داشت:  لَا إِلَٰهَ إِلَّا اللهُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللهِ محور وحدت جهان اسلام است، بنابراین توهین به ساحت رسول اکرم(ص) سبب از بین رفتن قداست آن حضرت در اسلام نیست اما بهره‌های دیگری را مانند بهره سیاسی در رژیم صهیونیستی، جذب یهودیان فرانسه برای جهان غرب رقم می‌زند.
ترور جهاد مغنیه اوج ضعف اسرائیل بود

ترور جهاد مغنیه نوعی تبلیغ سیاسی برای اسرائیل است

حجت‌الاسلام رفیعی راد افزود: مقابله با تهدیدات در جهان اسلام شاخص همگرایی به نهاد تمدن اسلامی است، به عبارتی میزان اختلاف شدت انزجار از توهین به پیامبر(ص) نشان‌دهنده شفافیت در باور هر شخص و جریان از اسلام است که با این نظریه می‌توان جریان‌ها و اشخاص اصیل اسلام را شناسایی کرد.

کارشناس ارشد مطالعات استراتژیک با اشاره به ترور شهید جهاد مغنیه تصریح کرد: در خاک کشور سوریه بالگرد رژیم صهیونیستی تعرض کرد که این نشان‌دهنده خوی وحشی‌گری این رژیم است که با وهمی از تهدید اقدام با ترور جهاد مغنیه کرد.
عضو بسیج اساتید قم با اشاره به این ترور گفت: این نیاز تبلیغاتی آن رژیم است به عبارتی برخی از احزاب رژیم صهیونیستی احزاب خلق‌الساعه هستند که در آستانه انتخابات شکل می‌گیرد و بعد از چهار سال و گذشت یک دوره تقویمی از بین می‌روند و در شرایط موجود رژیم صهیونیستی برای حفظ بقا خود اقدامات فرهنگی، سیاسی و ترور را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به حوزه مطالعات امنیت تصریح کرد: نظام‌های سیاسی دنیا بر اساس یکی از نظام‌های تهدید محور، آسیب محور یا نظام هوشمند که مختص نظام اسلامی است تعریف می‌شود؛ به‌عنوان‌مثال نظام امنیت ملی روسیه به خاطر گسست سرزمینی آسیب محور است و زمانی که با تهدیدی روبه‌رو شود آن تهدید را در آغوش سرزمینی خود می‌پذیرد و چون مقاومت بالایی دارد می‌تواند تهدید را از بین ببرد مانند حمله ارتش نازی که با یخ زدن تجهیزات زرهی نازی جنگ به نفع روسیه تمام شد.

نظام اجرایی اسرائیل ضعیف و تهدید محور است 

حجت‌الاسلام رفیعی راد با اشاره به ویژگی‌های نظام امنیت تهدید محور گفت: این ضعیف‌ترین نوع نظام است که کشورهایی که آستانه تحمل پایینی دارند و شکننده‌تر باشند نمی‌توانند در برابر تهدیدها طاقت بیاورند زیرا معماری نظام امنیتی آن کشور بر مبنای تهدیدات است به همین سبب زمانی که تصور به وجود آمدن تهدید هم برای اسرائیل به وجود می‌آید نسبت به از بین بردن آن تهدید اقدام می‌کند، بنابراین اقدام رژیم صهیونیستی در ترور شهید مغنیه ناشی از ضعف آن رژیم است.

کارشناس ارشد مطالعات استراتژیک با اشاره به قدرت حزب‌الله بیان کرد: در دنیا نزدیک 2000 گروه چریکی شناخته‌شده وجود دارد اما تنها سازمان چریکی که در روز روشن در نزدیکی دشمن رژه می‌رود و مقامات سیاسی کشور را دعوت می‌کند حزب‌الله لبنان است؛ وجود حزب‌الله لبنان همیشه یک پاسخ دندان‌شکن برای رژیم صهیونیستی است.

عضو بسیج اساتید قم تأکید کرد: نباید تصور کرد که حزب‌الله حتماً باید اقدام نظامی چریکی در حد منازعات کم شدت متعارف را انجام دهد تا این را به‌حساب پاسخ قاطع حزب‌الله بگذاریم زیرا هیچ پاسخی محکم‌تر این نیست که مهاجرت در اسرائیل به خاطر حزب‌الله معکوس شده است و امنیت رژیم صهیونیستی به سبب وجود حزب‌الله درخطر قرارگرفته است.

وی با اشاره به پاسخ حزب‌الله به اسرائیل برای شهادت جهاد مغنیه اظهار داشت: ما امیدواریم فرصتی مناسب و عقلایی به وجود بیاید تا حزب‌الله به‌واسطه آن پاسخی دندان‌شکن و به شکل نظامی همچون گذشته به اسرائیل دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری