دبیرکل حزب مؤتلفه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید منتظر پاسخ ایران و حزب الله بماند، گفت: دولت اگر سفیر فرانسه را اخراج نمی‌کند حداقل در احضار او کوتاهی نکند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: وقتی رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر منفور انگلیس رسماً از اهانت هفته‌نامه شارلی ابدو به پیامبر گرامی اسلام(ص) حمایت می‌کنند و بی شرمانه آن را آزادی بیان تلقی می‌کنند، در حالی که جهان اسلام یک پارچه فریاد نفرت از اهانت به مقدسات اسلام توسط دولت‌های غربی است سفر آقای ظریف به پاریس آن هم بدون محکوم کردن علنی و رسمی این فضاحت چه معنی می‌دهد.


وی با اشاره به پیاده‌روی آقای ظریف با کری در خیابان‌های ژنو گفت: وزیر خارجه ما با این تصویر خود در خیابان‌های ژنو چه پیامی می‌خواهد به مردم ایران و مردم منطقه و جهان در خصوص مذاکرات هسته ای بدهد؟ اصولاً مگر کوچکترین صمیمیتی بین ما و آمریکا وجود دارد که منجر به گردش خیابانی دو وزیر خارجه بشود؟

دبیرکل حزب مؤتلفه افزود: در حالی که کنگره آمریکا در تدارک وضع تحریم‌های جدید است و طرف غربی به تعهدات خود در توافق ژنو عمل نکرده است، نمایش این میزان دوستی و صمیمیت در مذاکرات چه معنی می‌دهد؟

حبیبی با اشاره به سخنان ظریف در داووس که اعلام کرد اگر کنگره تحریم‌های جدید وضع کند مجلس شورای اسلامی مقابله به مثل می‌کند، تصریح کرد: این موضع خوب و قابل تقدیر است اما لازم است دولت هم در این باره موضع خود را روشن اعلام کند که در پاسخ این شرارت آمریکایی‌ها چه می‌خواهد بکند. آیا دولت در طراحی پیام‌های سیاسی خود فکری برای مقابله به مثل کرده است.

وی با اشاره به اعتراض رسانه‌ها و نیز ائمه جمعه سراسر کشور به دو خطای دیپلماتیک وزیر خارجه اظهار داشت: رسانه‌های اصولگرا طی دو هفته اخیر و در جمعه گذشته همه ائمه جمعه یک نقد مشفقانه به وزیر خارجه داشتند و گله خود را از این رویکرد و خطای دیپلماتیک اعلام کردند. دولت باید به این نقد از باب خریداری نگاه کند و سخنگوی دولت سخنان غیراخلاقی خود را تصحیح کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه تأکید کرد: دولت حتماً در رفتار سیاسی خارجی باید اصول و آرمان‌های انقلاب و مردم را رعایت کند. ملت هرگونه عدم رعایت از خط امام و رهبری در دیپلماسی خارجی را برنمی‌تابد. دولت اگر سفیر فرانسه را اخراج نمی‌کند حداقل در احضار او کوتاهی نکند.

حبیبی با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری دبیران استان‌ها و شهرستان‌های این حزب در مشهد گفت: اجلاس مشهد با شعار بصیرت انقلابی و همگرایی ولایی برگزار می‌شود.

وی افزود: قرار است در این نشست دبیران استان‌ها و شهرستان‌ها به بررسی روند همگرایی اصولگرایان در سراسر کشور بپردازند. همچنین آخرین تحولات سیاسی کشور، منطقه و جهان را مورد مداقه قرار دهند.

دبیرکل حزب مؤتلفه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مرگ ملک عبدالله گفت: حکومت ۱۰ ساله ملک عبدالله تصویر بسیار تیره‌ای از این مدعی خادم الحرمین نشان می‌دهد. یک پای اختلافات در جهان اسلام و حمایت بی رحمانه از تروریسم سر از ریاض در می‌آورد. صدها هزار انسان بی‌گناه در عراق، سوریه، یمن و افغانستان قربانی سیاست‌های غلط ریاض هستند. بی ثباتی حکومت‌های منطقه محصول اخلال و دخالت ریاض در این کشورهاست.

حبیبی افزود: حمایت بی چون و چرا از استبداد در بحرین و فشار به شیعیان در عربستان از رویکردهای غلط حکام عربستان است. غارت نفت که ثروت ملی و متعلق به مردم عربستان است توسط بیگانگان، یکی از کارهایی است که در دوران ملک عبدالله افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: اگر جانشین ملک عبدالله بخواهد همان مسیر را برود آینده خوبی برای حاکمان عربستان متصور نیست. ملک سلمان باید یک خانه‌ تکانی در ریاض انجام دهد و کسانی که به جای خادم‌الحرمین بودن می‌خواهند خادم رژیم صهیونیستی و انگلیس و آمریکا در ریاض باشد از صحنه حکومت در این کشور دور کند.

حبیبی در مورد فلسفه ارسال نامه رهبری به جوانان آمریکا و اروپا گفت: انتشار این نامه یک ابتکار بی نظیر برای برقراری ارتباط با ذهن و فکر جوانان اروپا و آمریکا بود. جوانانی که جویای درک اسلام و قرآن هستند.

دبیرکل حزب مؤتلفه افزود: رهبری معظم انقلاب با طرح ۹ سوال و ۲ درخواست در راستای نظم جدید جهانی، جوانان اروپا و آمریکا را به وادی یک حقیقت دعوت کردند تا بر اساس فطرت خود بدون واسطه و مستقیم با منابع اصیل اسلامی با قرآن و پیامبر اکرم(ص) ارتباط برقرار کنند و آن را بشناسند. اگر این شناخت خوب انجام شود موج جدید اسلام‌گرایی جلوی موج اسلام‌هراسی را خواهد گرفت.

حبیبی با اشاره به شهادت سرداران سرافراز حزب‌الله و نیز شهادت شهید الله دادی در قنیطره گفت: خون سرداران شهید حزب‌الله و شهید الله دادی روح تازه به مقاومت در منطقه دمیده است.

وی یادآور شد: رژیم صهیونیستی باید منتظر پاسخ ایران و حزب الله بماند آنها باید دوباره به پناه‌گاه‌های خود برگردند. واکنش حزب‌الله پاسخ کوبنده‌ای به شرارت اخیر رژیم صهیونیستی خواهد بود. حزب‌الله باید دست روی ماشه موشکی و آماده روز موعود باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری