کد خبر: 12931

بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل مسئول تیم مذاکره کننده سوریه در نشست مسکو بین معارضان سوریه و نظام این کشور خواهد بود.

به گزارش قم خبر؛ تسنیم به نقل از روزنامه الوطن سوریه خبر داد، بشار الجعفری نماینده این کشور در سازمان ملل مسئول تیم مذاکره کننده سوریه در نشست مسکو بین معارضان سوریه و نظام این کشور خواهد بود.

بر اساس این گزارش دمشق به مسکو خبر داده است که هیئت مذاکره کننده سوریه به ریاست بشار الجعفری به روسیه اعزام خواهد شد و این ترکیب هیئت کنونی همان ترکیبی است که در نشست ژنو ۲ حضور داشته است.

بر اساس این گزارش هیئت مذاکره کننده سوریه متشکل از «أحمد عرنوس» مشاور وزیر خارجه این کشور، «أحمد کزبری»، «محمد خیر عکام»، و«أسامه علی» ، «أمجد عیسى» است و «ریاض حداد» سفیر سوریه در روسیه نیز به آنها اضافه خواهد شد.

نشست مسکو قرار است از فردا دوشنبه در این کشور شروع به کار کند و هیئت دولت سوریه نیز روز چهارشنبه وارد مسکو خواهد شد. فردا برخی از شخصیت‌های معارض قبل از رسیدن هیئت دولت سوریه با هم دیدار خواهند کرد.

دولت سوریه اسم این دور از گفت‌وگو ها را «همایش مشورتی» گذاشته است، چرا که گفت‌و‌گو یا مذاکره در آن صورت نخواهد گرفت و جدول کاری نیز ندارد بلکه یک دیدار مشورتی خواهد بود و مقدمه سایر نشست‌ها را که احتمالا در مسکو برگزار خواهد شد، فراهم می‌کند.

از سوی دیگر منذر خدام رئیس دفتر رسانه‌های هیئت معارض تنسیق (متشکل از ۱۲ حزب معارض داخلی) به الوطن، سوریه گفت که اعضای جدیدی که روسیه آنها را به لیست دعوت شدهگان اضافه کرده است در این نشست حاضر خواهند شد که عبارتند از صفوان عکاش، احمد العسراوی، عبد المجید منجونه، ماجد حبو و خالد عیسی خواهد بود.

پیشتر نیز روسیه حسن عبد العظیم هماهنگ کننده کل هئیت تنسیق و صالح مسلم، هیثم مناع، عارف دلیله سه جانشین وی را به نشست مسکو دعوت کرده بود.

از سوی دیگر فاتح جاموس از رهبران جبهه تغییر و آزادی گفت که در این نشست شرکت خواهد کرد. همچنین قدری جمیل و مازن مغربیه و یوسف سلمان نیز آمادگی خود را برای این نشست اعلام کرده‌اند.

همچنین از جبهه عمل ملی محمود مرعی، میس کریدی و سمیر العطیه از رئیس منبر النداء الوطنی (تریبون ندای ملی) در نشست مسکو حضور خواهند داشت.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری