کد خبر: 12906

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت که واکنش محترمانه رهبران غربی به خبر مرگ ملک عبدالله نشان داد عربستان سعودی استثنایی برای تاکید غرب بر حقوق بشر است.

به گزارش قم خبربه نقل از فارس، یک روزنامه چاپ لندن با اشاره به واکنش‌های رهبران غربی به خبر مرگ پاشاه سابق عربستان سعودی، از آنها به دلیل نادیده گرفتن موضوع حقوق بشر در این کشور انتقاد کرد.


روزنامه انگلیسی «گاردین» در گزارشی درباره واکنش‌های رهبران غربی به خبر مرگ ملک عبدالله بن عبدالعزیز نوشت: « واکنش محترمانه رهبران غربی به خبر مرگ ملک عبدالله نشان داد که عربستان سعودی با توجه به ثروت و تاثیر ژئوپلیتیکی آن، برای غرب در موضوع تاکید بر حقوق بشر استثنا است».

این روزنامه در این گزارش به وضعیت بد حقوق بشر در عربستان سعودی و بیت توجهی کشورهای غربی به این موضوع اشاره و از آن انتقاد می‌کند.

پیشتر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بلافاصله پس از مرگ ملک عبدالله با صدور پیامی درگذشت پادشاه عربستان را تسلیت گفت و تاکید کرد که ملک عبدالله رهبری شجاع و صادق بود.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا هم همانند اوباما یکی از اولین کسانی بود که پیام تسلیتی به مناسبت مرگ پادشاه عربستان صادر کرد و این پیام تاکید کرد که واشنگتن دوست خودش را از دست داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری