کد خبر: 12865

دو سناتور آمریکایی در حال کار بر روی یک طرح جایگزین برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران هستند که به زعم آنها این طرح یک رویکرد متعادل تر را در قبال ایران، در پیش می‌گیرد.

به گزارش قم خبر؛ تسنیم به نقل از "هیل" خبر داد، ران پل سناتور جمهوریخواه و باربارا باکسر سناتور دموکرات آمریکا در حال کار بر روی طرح جایگزینی برای تحریم‌های ایران هستند که به گفته آنها، رویکرد متعادل تری را در قبال تحریم‌های ایران خواهد داشت.

باکسر در نشست استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در خصوص مذاکرات هسته‌ای قدرت‌های غربی و ایران، گفت: ما همه با یک هدف مشترک اینجا هستیم؛ مانع شدن ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای.

وی در ادامه افزود: طرحی که وی به همراه ران پل در حال آماده سازی آن هستند، به کنگره اجازه خواهد داد تا به سادگی تحریم هایی را که در جریان مذاکرات کنونی، کاهش یافته بار دیگر اعمال کنند، البته اگر دولت اوباما این مساله را تایید کند که ایران، توافق هسته‌ای را نقض کرده است.

این سناتور آمریکایی گفت: آنها در حال آخرین تماس‌ها در خصوص این طرح هستند. ما فکر می کنیم این یک پیشنهاد متعادل است. ما بسیار هیجان زده هستیم.

تلاش‌های این دو سناتور آمریکایی در حالی است که کمیته بانکی سنای آمریکا نیز هفته آینده قصد دارد در خصوص طرح دیگری که از سوی مارک کرک و رابرت منندز دو سناتور دیگر در خصوص تحریم های ایران، ارائه شده است، بحث و تبادل نظر کند.

بر اساس طرح پیشنهادی کرک و منندز، اگر تا ۳۰ ژوئن، توافقی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران حاصل نشود، تحریم‌های بیشتری علیه تهران اعمال خواهد شد.

اوباما هشدار داده است که این طرح را وتو خواهد کرد. کاخ سفید اعلام کرده است که تحریم های جدید تنها به مذاکرات ضربه خواهد زد.

ران پل نیز گفت: وی نمی خواهد در شرایطی که مذاکرات ادامه دارد، تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کند چرا که این مساله موجب فروپاشی ائتلاف بین المللی خواهد شد. من قطعا به دنبال جنگ نیستم. من یک نگرانی دارم و آن این است که برخی همکاران به سوی اعمال تحریم های جدید حرکت می کنند، آن هم در شرایطی که مذاکره کنندگان ما هنوز در میز مذاکره هستند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری