تجمع اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی، دانشجویان و اقشار مختلف مردم در اعتراض به توهین نشریه فرانسوی «شارلی‌ابدو» به پیامبر گرامی اسلام دقایقی پیش در مقابل سفارت فرانسه برگزار شد.

به گزارش قم خبر، حاضرین در این تجمع با در دست داشتن پلاکارد، پوستر و دست نوشته‌هایی انزجار خود را از اقدام توهین آمیز این نشریه فرانسوی اعلام کردند.


دانشجویان با سر دادن شعارهای لبیک یا رسول‌الله، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس از حمایت‌های دولت‌های غربی از اقدام نشریه شارلی‌ابدو انتقاد کردند و خواستار اخراج حامیان تروریسم از کشور شدند.

تجمع‌کنندگان دقایقی با مداح این مراسم هم‌صدا شدند و به سینه‌زنی پرداختند. همچنین اعتراض کنندگان تهرانی خواستار اقدام انقلابی وزارت خارجه و اخراج سفیر فرانسه شدند.

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این تجمع دانشجویان گفت: غرب ادعا می‌کند مدافع حقوق بشر است و در همان حقوق بشر آمده است که انسانها در انتخاب عقیده‌های مختلف آزاد هستند و باید به عقیده‌های افراد احترام گذاشت.

وی ادامه داد: شما به ادعای خودتان می‌گویید که هرکس حق دارد عقیده خود را داشته باشد و نمی‌توان به آن توهین کرد پس چگونه اجازه می‌دهید به عقاید مسلمانان توهین ‌شود؛ این یک تناقض آشکار در رفتار دولت فرانسه است.
 


نماینده مجلس ادامه داد: اینکه عده‌ای به داخل یک نشریه بریزند و در آنجا کشتار انجام دهند ثمره اقدامات فرانسه است؛ این حرکت به احتمال زیاد نقشه خود غربی‌هاست تا اسلام را بدنام کنند زیرا این کشور از همین تروریست‌ها در عراق، سوریه و دیگر نقاط حمایت کرده است.

توکلی در ادامه با انتقاد از عملکرد وزارت امور خارجه پس از توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر، گفت: در حالیکه چنین اقداماتی از سوی غرب و فرانسه علیه اسلام صورت می‌گیرد آیا باید مقامات وزارت امور خارجه آن رفتار را انجام می‌دادند؟
 

http://jahannews.com/images/docs/files/000402/nf00402676-1.jpg


وی ادامه داد: رهبر انقلاب شما را فرزند انقلاب خواند و شما نیز باید اقدام متناسب انجام دهید.

این نماینده مجلس افزود: آیا آن اهانت به ساحت پیامبر یک «آخ»از سوی وزارت امور خارجه نمی‌خواست که شما آن سفر غیر خوشایند را انجام دادید؟

وی در ادامه خطاب به برخی جریان‌های داخلی اظهار داشت: کسانی که در داخل به کمپین ضد اسلام پیوسته‌اند آیا نمی‌دانند که پیامبر اسلام وجه مشترک همه اقوام ایرانی و وحدت‌بخش مسلمانان است.

توکلی خاطرنشان کرد: این جریان‌ها اگر فهم و غیرت دارند باید آن را به کار بگیرند و اقدامات ضد اسلامی را محکوم کنند.

لزوم برخورد شایسته و انقلابی مسئولان با کشورهای اهانت‌کننده به پیامبر اسلام

علی عبدی عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل هم در تجمع دانشجویان و اقشار مختلف مردم در مقابل سفارت فرانسه که در رابطه با اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر گرامی اسلام برگزار شد، گفت: امروز اینجا جمع شده‌ایم که اتفاقات مکرری که از دولت‌های غربی سر زده و قلوب ملت‌های مسلمان را آزرده کرده است را پاسخ دهیم و این اقدامات را محکوم کنیم.
 

http://jahannews.com/images/docs/files/000402/nf00402676-2.jpg


وی افزود: توهین به مقدسات اسلام سابقه ۱۴۰۰ ساله دارد اما امروز به برکت پیروزی انقلاب و قدرتمند شدن آن توهین به مقدسات اسلام خصوصا در مکان‌هایی که دولت‌های غربی نفوذ بیشتری دارد، شدت گرفته است.

وی ادامه داد: اگر بخواهند نور اسلام را خاموش کنند نه تنها به نتیجه نخواهند رسید بلکه به همت نفس قدسی پیامبر اسلام روز به روز گسترش بیشتری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد:‌ این توهین‌ها زیر چتر حمایتی مفهومی مضحک آزادی بیان مطرح می‌شود. در حالی که پوشش حجاب بانوان در کشورهایی مانند فرانسه محدود وغیرقانونی اعلام شده است، حال چطور در چنین کشوری توهین به دین را آزاد اعلام و پوشش حجاب ممنوع می‌شود.

وی تصریح کرد: چرا کشورهایی که خود را مدعی آزادی بیان می‌دانند کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام را آزاد ولی ساختن مسجد را ممنوع می‌کند. چرا در این کشورها اجازه بیان مباحثی پیرامون هولوکاست و اهانت به رژیم صهیونیستی را نمی‌دهند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه یکی از شعارهای انتخاباتی روحانی بحث افزایش ارزش پاسپورت و گذرنامه‌های ایرانی در جهان بود، افزود: به نظر شما آیا امروز واقعا چنین اتفاقی رخ داده است. آیا این توهین‌هاکه امروز به مسلمانان در کشورهای اروپایی می‌شود شایسته برخورد انقلابی مسئولان جمهوری اسلامی نیست؟

وی به پیاده‌روی وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر خارجه آمریکا اشاره کرد و افزود: آیا به جای این موضوع بهتر نبود برخوردی انقلابی، محکم و شایسته شان جمهوری اسلامی با آمریکا که ام‌الافساد است، صورت گیرد.
 

http://jahannews.com/images/docs/files/000402/nf00402676-3.jpgمیرحاجی:
دستگاه دیپلماسی سفیر فرانسه را از کشور اخراج کند

محسن میرحاجی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران هم در این تجمع گفت: مردم و دانشجویان اینجا جمع شده‌اند که به سفیر بی‌کفایت فرانسه بگویند «لبیک یا محمد» و بگویند که اگر سفارت فرانسه را خراب نمی‌کنند به خاطر فرمان امام(ره) و رهبر‌شان است.

وی افزود: ما همیشه پشت سر پیامبر‌مان هستیم. از آقای ظریف و دستگاه دیپلماسی توقع اقدام انقلابی نداریم ولی می‌خواهیم حداقل با نماینده شیطان بزرگ قدم نزند و سفیر فرانسه را از کشور اخراج کند.

میرحاجی تصریح کرد: کشور ما یک کشور حسینی است و ما دانشجویان بسیجی و مردم انقلابی اجازه نمی‌دهیم به اسلام توهین شود.

وی با اشاره به فعالیت سفارت فرانسه در ایران گفت: در این سفارت ناموس ملت را بی‌حجاب می‌کنند و معلوم نیست مسئولان در وین چه کاری انجام می‌دهند.

این مسئول دانشجویی با اعلام اینکه حرکات نشریات و مسئولان فرانسوی خدشه‌ای به پیامبر اسلام وارد نمی‌کند.

  جای تعجب است، کشورهایی که فرقه‌ها را ایجاد می‌کنند و اتحادیه مضحکی برای از بین بردن آنها تشکیل داده‌اند

سلیم ملازنی دانشجوی اهل سنت دانشگاه مذاهب در تجمع مقابل سفارت فرانسه هم عنوان کرد: امروز روزی است که ما مسلمانان نتیجه تفرقه را دیدیم. عده‌ای در فرانسه پیامبر ما را مورد توهین قرار دادند. کشورهای غربی به خاطر منافع خود همچنان درحال ایجاد تفرقه میان مسملانان و تشکیل گروه‌های تکفیری هستند.

اسلام دین تکفیری نیست.اسلام دین رحمت، عطوفت و صلح است.جای تعجب است کشورهایی که فرقه‌ها را ایجاد می‌کنند و اتحادیه مضحکی برای از بین بردن آنها تشکیل داده‌اند.ما مسلمانان شیعه و سنی هر گونه عملیات تروریستی را محکوم میکنیم. توهین به مقدسات را محکوم می‌کنیم.
 

http://jahannews.com/images/docs/000402/n00402676-t.jpg


دانشجویان مسلمان ضمن اعتراض خود در توهین به پیامبر، هر گونه عملیات تروریستی را متوجه همان کشورهای غربی و آمریکا و انگلیس و فرانسه می‌دانیم.

پهلوان:
توهین به مقدسات اسلامی نتیجه‌ای جز ناامن ساختن کشورهای غربی ندارد

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در تجمع اعتراضی دانشجویان که عصر امروز در مقابل سفارت فرانسه برگزار شد، ضمن محکوم کردن اقدام توهین‌آمیز نشریه فرانسوی گفت: ۱۴۰۰ سال است که اسلام به عنوان دین صلح، برابری و برادری، همه را به عدالت، مهربانی و خداپرستی دعوت می‌کند.

وی افزود: اکنون مسلمانان جهان مواجه با جنگ پایان‌ناپذیری هستند که به آنها تحمیل می‌شوند. اشرار یهودی که ما آنها را صهیونیست می‌دانیم سال‌ها نفرت علیه مسیحیت و مسلمانان را تجربه کرده است و اینک برای انتقام‌گیری و تکلیف مسلمانان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در ادامه به حمایت انگلیس، عربستان، آمریکا به داعش و القاعده اشاره کرد و افزود: اقدام توهین‌آمیز نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام و مقدسات اسلامی نتیجه‌ای جز ناامن‌ ساختن کشورهای غربی و تشکیل گروه‌های تروریستی ندارد.

پهلوان اضافه کرد: اگر به حکم قتل در مورد سلمان رشدی عمل می‌شد امروز کسی اجازه توهین به پیامبر اسلام را به خود نمی‌داد.

این فعال دانشجویی در خاتمه گفت: از قوه قضائیه می‌خواهیم ضمن پیگیری قضایی اقدام توهین‌آمیز این نشریه فرانسوی اقداماتی انجام دهد تا دیگر به مقدسات مسلمانان توهین نشود.

پناهیان: فرانسه،دانمارک، انگلستان و سایر کشورهای غربی پیاده نظامند

حجت الاسلام احمد پناهیان هم در این تجمع عنوان کرد: همه می‌دانیم فرانسه،دانمارک، انگلستان و سایر کشورهای حقیر در این فتنه سیاه و بازی نفرت انگیز جز پیاده نظامی بیش نیستند. فرانسه و انگلستان که مانند سگ قلاده به گردن خود را دست آمریکا سپردند بدانند ما هنوز جنایات دفاع مقدس را فراموش نکرده‌ایم.

هنوز خون شهیدانمانم را فراموش نکرده و نمی‌کنیم. امروز بسیج دانشجو، طلبه، بسیج ملت ایران برای تسویه گذشته نیامدند بلکه برای نفرت و بغض خود در اینجا حاضر شدند و تجمع امروز معنای دیگری دارد. این فریاد به اربابان آمریکا و انگلیس برسد. اگر امریکا خود را در پرتگاه نابودی نمی‌دید دست به این جنایت نمی‌زد.
 


آمریکا بدان اگر مرگ بر امریکا هشدار بود به محمد قسم تا مرگ تو را نبینیم دست از مبارزه بر نخواهیم داشت. تا نیستی و نابودی کامل استکبار از پای نمی‌نشینیم. مبارزه با دشمن ریشه در سنت رسول خدا دارد.

‫شما مستکبران خوب تشخیص دادید که اسلامی که پرچم انقلاب اسلامی را به جهان عرضه کرده غیر از اسلام امریکایی است.اسلام ما اسلام عزت و غیرت است. بیداری اسلامی نه تنها موجش جهان را برداشته و دیکتاتورهای شما را ذلیل کرده است بلکه در امریکا و انگلیس از مسلمانان جوان الگو می‌گیرد.بیداری اسلامی امروز اروپا را به لرزه در آورده است. اسلامی می‌خواهیم که عدالت را مستقر کند و حق مظلوم را از ظالم بگیرد.‬

ما درس آموختگان رهبر و ابرحریفی هستیم که شما را ذلیل کرد.به دیپلمات‌ها و وزیر امور خارجه می‌گویم: آخرین باری که مقام معظم رهبری که به نص قانون اساسی باید سیاست‌های کشور را تعیین کند، به شما فرمود سیاست محوری که شما باید اعمال کنید سیاست تعاملی ضد نظام سلطه است.

مقام معظم رهبری در بین ۵۰ هزار فرمانده پایگاه مقاومت بسیج در محرم سال گذشته گفت: شما باید از صدق زینب کبری(س) الگو بگیرید، زینب هیچ گاه پشت به دشمن نکرد. ضدیت نظام سلطه ولی پشت به دشمن نکنید.

حالا که آمریکا به قدرت اسلام و رسول اکرم(ص) حمله می کند چه جای حرف زدن از صلح حدیبه است. اصل دعوی جهاد با مستکبر است، صلح استثناء است ولی امروز روز استثناء نیست. اهانت به پیغمبر اکرم(ص) اهانت به ساحت مقدس الله است.

اگر ما مسلمان موحدیم، اگر همه مسیحی‌ها، زرتشتی‌ها و همه ادیان الهی موحد هستند همه باید یکپارچه اقدام کنند، فرانسه بازیچه دست آمریکاست پس مرگ بر آمریکا. دسته‌ها، هیئت‌ها و مساجد و تکایا و یک و نیم میلیون راهیان کربلا بدانید که امروز کربلای شماست. امروز باید همانطور که وقتی حرم حضرت زینب(س) تهدید شد به میدان آمدید مسئول باشید و به میدان بیاید.

شرمنده‌ایم که وزیر امور خارجه در این چکاچک ستیز دشمنان هوس کرده با وزیر امور خارجه آمریکا قدم بزند پس باید بگوییم وزیر امور خارجه اقتدار اقتدار.
منبع:فارس و خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری