کد خبر: 12796

کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه صهیونیست‌ها با عملیات ترور در تلاشند مانع از کنترل مناطق استراتژیک توسط نیروهای مقاومت شوند و نگران نفوذ حزب‌الله در منطقه قنیطره هستند، گفت: اقدام اخیر اسرائیل با واکنش شدید مقاومت روبرو می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سعدالله زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص اقدام تروریستی صهیونیست‌ها علیه نیروهای حزب‌الله و مقاومت در سوریه گفت: اقداماتی که اسرائیلی‌ها به صورت سازمان‌دهی شده و با تشکیل جوخه‌‌های ترور علیه نیروهای مقاومت فلسطینی، لبنانی و سوری انجام می‌دهند، مسبوق به سابقه است.


وی افزود: در طول سال‌های مختلف عملیات‌هایی شبه به حمله اخیر با همین شکل و ترکیب از سوی اسرائیلی‌ها انجام شده است.

زارعی با اشاره به پرونده قطور اسرائیل در زمینه عملیات‌های تروریستی که جوخه‌های ترور انجام می‌دهند، اظهار داشت: آخرین اقداماتی که رژیم صهیونیستی در این زمینه انجام داد ترور شهید البحوح بود که رزمنده‌ای فلسطینی محسوب می‌شد. ضمن اینکه تعدادی دیگر از چهره‌های فلسطینی با شلیک گلوله از طرف بالگردهای صهیونیستی مورد حمله قرار گرفتند. همچنین آخرین مورد نیز اقدام صهیونیست‌ها در مزرعه العمل سوریه انجام شد که منجر به شهادت ۶ نفر از نیروهای حزب‌الله لبنان شد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه خاطرنشان کرد: اقدامات اسرائیل ترکیبی از عملیات‌های اطلاعاتی و جاسوسی و سپس حمله مستقیم از طرف بالگردها و هواپیماهاست که روشی کاملا شناخته شده در دنیا محسوب می‌شود.

زارعی گفت:‌اسرائیلی‌ها وقتی در سوریه میدان وسیع مواجهه جبهه مقاومت با تروریست‌ها را مشاهده کردند به دنبال آن برآمدند که در چنین میدان آشکاری نیروهای مؤثر حزب‌الله و مقاومت را شناسایی کنند که البته این امر به هیچ وجه به دلیل توانایی بالای اطلاعاتی اسرائیلی‌ها و همچنین غافلگیری نیروهای حزب‌الله نیست.

وی افزود: لازمه عدم حمله صهیونیست‌ها به نیروهای مقاومت این نیست که نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه حضور پیدا نکنند و این را باید بدانیم که وقتی جنگ می‌شود برای ورود به میدان اصلی جنگ هزاران نیرو باید اعزام شود و شناسایی نیروهای کارآمد در این میدان کاملا امری ساده است، ولی صهیونیست‌ها می‌کوشند از طریق جاسوسان و همچنین تصاویر ماهواره‌ای و استفاده از پهپادها این نیروها را شناسایی کنند.

زارعی تأکید کرد: اقدام تروریستی اسرائیل حتما با واکنش سنگینی از سوی جبهه مقاومت مواجه خواهد شد و حزب‌الله لبنان هم در بیانیه خود به این مسئله به صورت واضح اشاره کرده است.

وی به پذیرفتن ریسک حمله به نیروهای مقاومت از سوی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: اسرائیلی‌ها از نفوذ حزب‌الله لبنان در منطقه قنیطره به شدت نگران هستند و شرایط سوریه درحال حاضر به صورتی است که نفوذ نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه تقویت خواهد شد، مخصوصا زمانی که تروریست‌ها در جنوب سوریه و همچنین منطقه قنیطره، درعا و سویدا شکست بخورند عملا این منطقه برای سال‌های سال در کنترل نیروهای مقاومت درخواهد آمد و این برای اسرائیل بسیار شکننده و خطرناک است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: اسرائیلی‌ها تلاش می‌کنند تا با عملیات‌های ترور مانع از کنترل کامل نیروهای مقاومت در این منطقه استراتژیک شوند و می‌کوشند با ظاهر شدن در صحنه منطقه و عملیات‌های ترور این پیام را به نیروهای حزب‌الله بدهند که به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند این منطقه به منطقه عملیات‌های حزب‌الله تبدیل شود.

زارعی اظهار داشت: اسرائیل در اقدامی پیشدستانه برای اینکه این منطقه استراتژیک تبدیل به منطقه عملیاتی حزب‌الله نشود، دست به ترور نیروهای مؤثر حزب‌الله و مقاومت زده است.

وی خاطرنشان کرد: سیاست ترور و حضور جوخه‌های صهیونیستی به هیچ وجه به جایی نخواهد رسید، زیرا عملیات ارتش سوریه و حزب‌الله و جبهه مقاومت علیه تروریست‌ها کاملا مشروع و از حمایت جدی مردمی در سوریه و در منطقه برخوردار است و برنامه روشنی نیز از سوی دولت سوریه و همچنین حزب‌الله لبنان برای پاک سازی این منطقه از سیطره صهیونیست‌ها وجود دارد و عملا این سیاست صهیونیست‌ها راه به جایی نخواهد برد.

زارعی در پایان تصریح کرد: اقدام اخیر صهیونیست‌ها فقط دست حزب‌الله را برای اقدامات سریعتر و جدی‌تر باز گذاشته و صحنه‌های عملیات در سوریه به زودی در دست حزب‌الله قرار خواهد گرفت و صهیونیست‌ها هم اساسا توان رقابت با نیروهای حزب‌الله را نخواهند داشت.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری