کد خبر: 12791

"تارینا شاکیل" زن انگلیسی که به همراه فرزند ۱۷ ماهه اش برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به سوریه رفته بود، از دست این گروه فرار کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، یک زن انگلیسی که همانند بسیاری از عناصر تندرو در انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی ، فریب وعده های دروغین و فریبنده گروه تروریستی داعش را خورده و برای پیوستن به این گروه عازم سوریه شده بود، از پیوستن به این گروه پشیمان شد و از سوریه فرار کرد.


روزنامه انگلیسی "دیلی میل" به نقل از "تارینا شاکیل" که اکتبر گذشته به خانواده اش به دروغ گفته بود که می خواهد برای تفریح به اسپانیا برود، ولی برای پیوستن به داعش به شهر الرقه درسوریه رفته بود،نوشت: " زندگی با گروه داعش سخت است و عناصر داعش سعی داشته اند تا وی را به ازدواج با تروریستی که پایش قطع بوده است، مجبور کنند.

فرار تروریست زن انگلیسی از دست داعش +عکس

این زن ۲۵ ساله انگلیسی که از اهالی شهر استافورد شایر است، بعد از مدتی بالاخره موفق شد از طریق مرزهای سوریه با ترکیه وارد این کشور شود ولی از سوی مسوولان ترکیه بازداشت شد.

این تروریست انگلیسی پس از اینکه به او گفتند احتمال بازگرداندن او از بازداشتگاه درترکیه به نزد گروه تروریستی داعش در سوریه وجود دارد، از پدرش برای بازگشت به انگلیس درخواست کمک کرده است.

شاکیل گفته است که چند روز پس از پیوستن به داعش، نومیدانه تلاش هایی را برای فرار از این گروه انجام داده است، ولی مساله به سادگی که وی تصور می کرده، نبوده و چند بار از خطر مرگ نجات یافته است.

یک منبع در وزارت امور خارجه انگلیس گفته است که شاکیل در ارتباط با اتهاماتی از جمله ارتباط با تروریسم در صورت بازگشت به انگلیس مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

براساس آمارهای غربی ، شاکیل یکی از حدود ۵۰۰ تروریست غربی است که برای پیوستن به داعش به سوریه رفته اند.

انگلیس هم مانند دیگر کشورهای اروپایی که صادر کننده تروریسم به سوریه هستند، از بازگشت عناصر افراطی به کشورهایشان و احتمال اجرای عملیات تروریستی نگران است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری