کد خبر: 12727

تیمی از اساتید دانشگاه و مقامات ارشد سابق آمریکا و کره شمالی برای بحث پیرامون سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی در سنگاپور دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، اساتید دانشگاه و مقامات ارشد سابق آمریکایی با «ری یونگ هو» مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کره شمالی در سنگاپور دیدار و گفت و گو کردند.


شبکه خبری اس بی اس استرالیا با انتشار این خبر نوشت، این ملاقات برای طرفین در راستای فهم متقابل از جایگاه یکدیگر پس از بن‌بست یک ساله در مذاکرات مربوط به مساله تسلیحات هسته‌ای کره شمالی، برگزار شد.

«لئو سیگال» مدیر پروژه امنیت مشارکتی شمال شرق آسیا در شورای تحقیقات علمی-اجتماعی آمریکا، پیش از این دیدار به خبرنگاران گفت در این این ملاقات برنامه‌های کلاهک‌های هسته‌ای کره شمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با وجود عدم روابط دیپلماتیک بین دو کشور، مقامات آمریکایی در تلاش برای رفع بن‌بست به وجود آمده در رابطه با موشک‌های بالستیک هسته‌ای کره شمالی که قادرند خاک آمریکا را هدف قرار دهند، دیدارهای جسته و گریخته‌ای با طرف کره‌ای داشته‌اند.

پیش از این کره شمالی برای از سر گیری دوباره مذاکرات هسته‌ای اعلام آمادگی کرده بود.

چندی پیش نیز یک دیپلمات ارشد چینی گفت مذاکره کنندگانی که در گفت‌و‌گوهای بین‌المللی پیرامون برنامه سلاح هسته‌ای کره شمالی مشارکت دارند، باید با انعطاف بیشتری سعی در از سر گیری این گفت‌و‌گوهای ۶ جانبه داشته باشند.

گفتگوهای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی با حضور دو کره، چین، آمریکا، روسیه و ژاپن از سال ۲۰۰۹ با بن‌بست مواجه شده بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری